Kaja Kallas: Riigikogu hääletab täna selle koosseisu kõige halvemat seadust

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas ütles täna parlamendis, et teise pensionisamba lõhkumine, mida Riigikogu täna hääletab, on Riigikogu selle koosseisu kõige halvem seadus. 

Kallase sõnul pole kunagi varem kõik eksperdid olnud nii üheselt ühel nõul, et tegemist on Eestile, Eesti inimestele, Eesti tulevikule ja pensionisüsteemile kahjuliku seadusega. 

Reformierakonna juht lisas, et valitsust huvitab vaid omakasu, sest eelnõu jõustumine on ajastatud nii, et inimesed saavad oma säästud välja võtta vahetult enne kohalikke valimisi ja tulude väljavõtmiselt laekuvat maksutulu saab kasutada vahetult enne Riigikogu valimisi.

Kallas ütles, et pensionisüsteemist väljavõetav raha võib kaasa tuua paanika ja fondijooksu. ”Kui nii läheb, siis peavad selle eest vastutama tänase valitsuse ja koalitsioonipoliitikud. Paraku maksab arve selle poliitilise sammu eest ühiskond hiljem läbi uute maksude, kaotatud säästude, kehvemate sotsiaalteenuste ja veelgi suurema puudujäägiga pensionikassa,” sõnas Kaja Kallas.

“Uskuge mind, head kolleegid, see kuupäev läheb ajalukku ja tulevikus otsitakse üles need, kes selle otsuse taga olid. Igaüks teist, kes te selle poolt hääletate. Ajaloo jaoks on oluline teada, et see oli peaminister Jüri Ratas, kes pidas seda eelnõu kõige olulisemaks seaduseks oma valitsuses ja sidus pensionisüsteemi lõhkumise oma valitsuse usaldusega.”

Kallase sõnul läheb pensionisüsteemi lõhkumisega ajalukku Keskerakonna, Isamaa ja EKRE valitsus. “Teie, head koalitsioonisaadikud, olete need, kes vastutavad ja kelle otsa tuleb vaadata aastate pärast, kui ekspertide hoiatatud tagajärjed saabuvad,” lõpetas Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt