Reformierakond: kohukeste reklaamiga rikub Keskerakond seadusi ja häid kombeid

Uudis
|
04.10.2005

Reformierakonna hinnangul peab Keskerakond nõudma nädalavahetusel tänavatele ülespandud kohukeste reklaami kõrvaldamist, kui nad tahavad tõestada, et pole kõlvatu reklaamiga seotud. Erakonna juhatuse liige Jürgen Ligi ütles, et selle kampaaniaga vilistab Keskerakond seadusele ja heade kommetele ning irvitab kõigi ausate kodanike üle väidetega, et neil pole reklaamiga seoseid.

“Keskerakond on küll väitnud, et sellel reklaamil ei ole nendega mingit seost. Samas on kohukesereklaam äravahetamiseni sarnane Keskerakonna logo ja sümboolikaga, ehk kasutatud on Keskerakonna omandit. Kuna Keskerakond on tänaseks kinnitanud, et nad ei nõua reklaami eemaldamist, on tegu kõlvatu reklaamiga, mis alavääristab seaduskuulekat käitumist või õigustab seaduserikkumist kui eesmärgi saavutamise vahendit. Kõlvatu reklaam on aga seadusega keelatud,” ütles Ligi.

Ligi sõnul ei ole Reformierakonnal illusiooni, et see petuskeem oleks lihtsalt tõestatav, sest need regulatsioonid on kehtestud eeldusel, et eksisteerib vähemalt elementaarne seaduskuulekus ja austus avaliku arvamuse vastu.

Reformierakond esitas täna avalduse Tarbijakaitseametile palvega algatada väärteomenetlus Reklaamiseaduse paragrahvide 4 (eksitav reklaam) ja 5 (kõlvatu reklaam) rikkumise suhtes.

Reformierakonna pressiteenistus

Lisainfo:
Jürgen Ligi
50 56 547

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
Reformierakonna meediajuht
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt