Reformierakond tõttab Savisaarele Tallinna appi

Uudis
|
19.03.2009

Soovides Savisaare liigoptimistliku planeerimisega väga raskesse rahalisse seisu jõudnud Tallinnas ära hoida rahalist krahhi, esitab linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon tänasel volikogu istungil avalikus pöördumises linnapeale konkreetsed ettepanekud, kuidas linna finantsseisu parandada. Esitatavad ettepanekud annaksid linnale kokkuhoidu üle 500 miljoni krooni.

Võimalike kokkuhoiukohtadena näeb Reformierakond linnavalitsuse ja teiste linna ametiasutuste palga- ja majandamiskulude vähendamist 10% võrra, linnaaparaadi kokkutõmbamist ning hetkel vähemoluliste investeeringute, nagu kainestusmaja ehituse või monumentaalkunstiobjektide rajamise edasilükkamist. Samuti ei pea Reformierakond põhjendatuks 13. palga maksmist linna ametiasutuste töötajatele.

Esitatavate ettepanekute hulka kuulub ka eurorahade maksimaalne ära kasutamine, sealhulgas Euroopa Liidu struktuurfondidest eraldatud 500 miljoni krooni suuruse investeeringu kindlustamine planeeritava Põhjaväila ehituse alustamisega. Lisaks soovitab Reformierakond Savisaarel alates aprillikuust kümne linna poolt rahastatava ajalehe väljaandmise ning teleuudiste ostmise lõpetada.

„Linna kulude kokkuhoid ei peaks kindlasti algama lasteaedadest ja koolidest ning toimuma linnaelanike turvalisuse arvelt,“ toonitas Refomierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Meie lastega tegelevate asutuste vajakajätmine või linnatänavate öine pimendamine ei ole kindlasti mõistlikud kokkuhoiu kohad,“ sõnas Holsmer.

„Soovitame linnavalitsusel keskenduda edaspidi oma kehvas rahalises olukorras kõigi teiste ja rahvusvahelise imperialismi süüdistamise asemel olukorra konstruktiivsele lahendamisele. Peame oluliseks, et Tallinna rahalise seisu parandamises lööksid aktiivselt kaasa kõik volikogus esindatud poliitilised jõud. Reformierakonna fraktsioon on selleks igati valmis,“ kinnitas Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt