Tõnis Kõiv: Tallinn läks pidama ette kaotatud lahingut

Uudis
|
19.03.2009

Tallinna linna kaebus Riigikontrolli poolse kontrollimise põhiseadusvastaseks kuulutamiseks kukkus haledalt läbi, sest täna otsustas Riigikohus, et riigikontroll võib kontrollida kohalike omavalitsuste munitsipaalvara kasutamise õiguspärasust ning riigivara kasutamisel nii õiguspärasust kui tulemuslikkust.

Tõnis Kõivu sõnul võib munitsipaalvara puhul riigikontroll kontrollida, kas kohalikud omavalitsused tegutsevad munitsipaalvara kasutamisel õiguspäraselt, aga tulemuslikkuse kontrolli teha ei tohi. ”Kohaliku omavalitsuse üksusel on õigus iseseisvalt otsustada ja korraldada kohaliku elu küsimusi. Kui seadusi järgides on tehtud ebaotstarbekaid otsuseid, siis on valijate otsustada, keda järgmine kord volikokku valida,” lausus Kõiv.
 
Riigikohtu otsuse kohaselt on kohalikul omavalitsustel kohustus taluda riigikontrolli toiminguid kontrolli tegemisel. Avaliku võimu allikas ja kõrgeima võimu kandja on rahvas, kellele on vaja tagada tagada avaliku võimu kasutamise läbipaistvus ja õiguspärasus”.
 
”Mul on hea meel, et Tallinna linnapea soov peletada Riigikontroll eemale pealinna otsuste kontrollimiselt kukkus läbi. Nüüd ehk tuleb ka mujale Eestisse tagasi hirm seaduserikkumiste eest paljastatud saada. Mind paneb jätkuvalt imestama, miks  Savisaar üldse läks ette kaotatud lahingut pidama,” lisas Kõiv.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt