Reformierakond toetab haldusreformi kiiret elluviimist

Uudis
|
18.03.2009

Kolmapäeval koos olnud Reformierakonna fraktsioon toetab haldusreformi kiiret elluviimist, mille tulemuseks on tänasest kvaliteetsem avalik teenus ning kohaliku identiteedi säilimine keskvõimu tasakaalustajana.

Reformierakond toonitab, et haldusreform tuleb ellu viia euroopalikest põhimõtetest lähtuvalt ehk võimalikult laiapõhjalise poliitilise konsensuse tingimustes. Erakond peab oluliseks, et üksmeele saavutamiseks kutsutakse viivitamatult kokku erakondade ümarlaud.

Reformierakond soovib, et põhimõttelised otsused haldusreformi osas võetakse vastu veel selle Riigikogu koosseisu ajal. Mõistlikud ümberkorraldused tuleb teoks teha hiljemalt 2013. aasta kohalikeks valimisteks.

Reformierakond ei pea võimalikuks, et reformi elluviimisega eiratakse Riigikohtu otsustest tulenevat keeldu muuta valimisseadusi vahetult enne valimisi. Erakond juhib regionaalministri tähelepanu vajadusele põhjalikult analüüsida praegu väljapakutud haldusreformi kava läbiviimise võimalikke tagajärgi Ida-Virumaal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt