Reformierakond: Terviseteadlikkuse tõstmiseks vähemalt 20 miljonit

Uudis
|
01.02.2007

Reformierakond kavatseb kahekordistada summa, mis on riigieelarves ette nähtud ebatervislike eluviiside vastaseks teavitustööks.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo sõnul peab riik pöörama rohkem tähelepanu HIV-, narkomaania-, alkoholismi-, suitsetamise-, liiklushuligaansuse, ebatervisliku toitumise ning väheliikuva eluviisi vastasele teavitustööle. „Meie eesmärk on Eesti inimeste keskmise eluea tõstmine, kusjuures jutt pole lihtsalt pikemast, vaid ka tugevama tervise ja elurõõmuga elatavast elust,” lausus Rummo.
 
Rummo sõnul ei käi kasvava majanduse tingimustes ennetustööks kuluva summa kahekordistamine riigieelarvele üle jõu, küll aga suurendab rahva elujõudu. “Kusjuures pikemas perspektiivis tähendavad suuremad kulutused ennetusele oluliselt väiksemaid kulutusi ravile, töövõimetuspensionidele ja muile tervisehäiretega seotud eesmärkidele,” rõhutas Rummo.  

Reformierakond tagab riikliku HIV ja AIDSi vastu võitlemise ja ennetuse strateegia aastateks 2006–2015 elluviimise. „Eelkõige keskendume ennetustegevusele noorte ja lastevanemate hulgas hoidmaks ära nakatumist HIV-viirusesse. Oskus hinnata enda ja teiste elu peab saama alguse lapsepõlvest peale. Reformierakond seab eesmärgiks vähendada HIV-nakatunute uute juhtumite arvu ühe miljoni elaniku kohta aastas Euroopa regiooni keskmisele tasemele (50-70 juhtu aastas). HIV-nakatunute ja AIDSi haigestunute kaetus kohase diagnostika ja raviga peab olema tagatud 100-protsendiliselt,” lausus rahvastikuminister.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt