Reformierakond tegi ettepanekud SMS-laenude piiramiseks

Uudis
|
15.05.2008

Reformierakonna fraktsioon esitas täna rahandusministrile ettepanekud töötada kolme kuu jooksul välja SMS-laenude levikut piiravate õigusaktide pakett. Pakett peaks sisaldama nii järelevalve loomist, laenupakkuja poolt antava info selget sätestamist ning laenulepingust taganemise õigust.

„Täna on Võlaõigusseaduses selged kriteeriumid tarbija krediidilepingutele, kuid millegipärast ei laiene see alla 200 euro suurustele kiirlaenudele,” ütles riigikogu liige Taavi Rõivas. „See on loonud võimaluse hakata kellel iganes väljastama laenu kellele iganes.” Reformierakonna fraktsioon on seisukohal, et erisus tuleb kaotada ning ühtne kontroll peab olema kõikide laenude üle.

Samuti soovib Reformierakond selgete kriteeriumide seadmist makseraskustes sattunud klientidelt nõutavatele viivistele ning soovitab kaaluda finantsombudsmani institutsiooni loomist vaidluste ning probleemsete küsimuste lahendamiseks. Raha selleks tuleks koguda laenupakkujatelt endilt.

Rõivase sõnul on tarbijate vähene informeeritus koostoimes hiigelintressi ning viivisega viinud paljud laenuvõtjad võlaspiraali ning tekitanud püsivaid makseraskusi.

Rõivas peab ohtlikuks ka eksitavaid reklaame, mis kutsuvad vastutustundetult tarbima. Reformierakond kaalub võimalust teha Tarbijakaitseametile ülesandeks pöörata SMS-laenude ebaeetilistele ja tarbijat eksitada püüdvatele reklaamidele rohkem tähelepanu.

Riigikogu on juba seadustanud Reformierakonna fraktsiooni ettepaneku nõuda SMS-laenude reklaamis krediidi kulukuse määra näitamist. Muudatus hakkab kehtima 1. novembrist 2008.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt