Meikar: Poliitiline ebastabiilsus hävitab Ukraina Euroopa Liidu perspektiivi

Uudis
|
13.05.2008

Riigikogu liikme Silver Meikari sõnul väljendas täna Verhovna Radas toimunud konverentsil esinenud ase-peaminister Hryhoriy Nemyrya muret pidevate poliitiliste kriiside üle riigis, mis pidurdavad Ukraina liikumist Euroopa Liidu suunal.

„Ukraina ei saa pidada Euroopa Liiduga edukaid läbirääkimisi, kui riigis on de facto kolm valitsust,” kirjeldas olukorda Meikar.

Reformierakondlasest parlamendisaadik Silver Meikar osales 12.-13. mail Ukraina parlamendi Verhovna Rada korraldatud konverentsil „Ukraina ja EL-i liikmesriikide parlamentide vaheline koostöö võimalused”. Üritusele oli kutsutud kõikide Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide Ukraina parlamendirühmade esimehed.

Meikari sõnul arutati konverentsil parlamentide vahelist koostöö tihendamise võimalusi, kuid puudutati ka Ukraina tänast poliitilist olukorda. „Peaministri Julija Tõmošenko ja President Viktor Juštšenko vahelised lahkhelid on kasvanud nii suureks, et üks Verhovna Rada saadik nimetas toimuvat laiaulatuslikuks poliitiliseks sõjaks,” ütles Meikar. „Järgmise aasta sügisel toimuvad presidendivalimised on suutnud juba täna halvata riigi toimimise.”

Konverentsi ettekannetest tõstis Meikar esile ase-peaministri Nemyrya, kes Meikari sõnul tõstis kõige enam esile Ukraina kohustuse kodutöö korralikult ära teha ning mitte viriseda selle üle, et miks Euroopa Liit neid tingimusteta vastu ei võta. „Jätkuvalt pingeline poliitiline olukord ei võimalda suurt läbimurret,” kirjeldas Nemyrya seisukohta Meikar. „Kuid läbirääkimiste lõppkuupäeva nõudmise asemel peaks Ukraina astuma väikeseid samme õigel suunal.”

Täna lõppeval konverentsil esinesid mitmed Verhova Rada saadikud ja ministrid, nende seas Euroopa Integratsiooni komisjoni esimees Boris Tarasiuk, Väliskomisjoni esimees Oleh Biloros ja ase-peaminister Hryhoriy Nemyrya

.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt