Reformierakond: Tallinnas tuleb maamaksu alandada

Uudis
|
24.01.2006

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni arvates tuleb pealinnas maksusoodustuse saajate ringi laiendamise asemel alandada praegu kehtivat maamaksu vähemalt kaks korda.

“Tore, et represseeritutele laieneb senisest suurem maksusoodus, aga Reformierakond peab õigeks, et pealinnas alandataks ka kõigile ühtselt kehtivat maamaksumäära,” selgitas Reformierakonna volikogu fraktisooni juht Keit Pentus. “Maksumäära alandamine kaks korda tähendaks, et kõik linnavalitsuse ametiasutused peaksid kärpima oma püsikulutusi aastas 2 miljonit krooni. Kulutuste kärpimine ei ole ametiasutustele küll kindlasti meelt mööda, aga ebaõiglase maksu kogumise põhjenduseks ei saa olla see, et lihtsalt ollakse harjutud kogu raha ära kulutama.”

“Maamaksu kaudu maksustatakse inimese omandit, sisuliselt tema kodu. Maamaksu maksavad nii korteriomanikud kui majaomanikud, ehkki teenust sisuliselt maksu eest vastu ei saada,” ütles Pentus.

2001. aastal alandas Tallinna Linnavolikogu maamaksu 1,2%lt 0,6%le. Nüüd taotleb Reformierakond maamaksu alandamist 06,%lt 0,3%le.

Reformierakonna pressiteenistus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt