Reformierakond: Tallinna liiklussõlmede ümberehitamine on põhjendatud

Uudis
|
24.01.2006

Reformierakond toetab Tallinna linnavalitsuse kava Tallinna liiklussõlmede ümberehitusi planeerida, kuid näeb probleemi rahalise katte puudumisel.

 “On oluline, et erinevad linnavalitsused on pikaajaliste liiklusprojektide kavandamisel järjepidevad,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Taavi Rõivas. “Vähemalt sama oluline on suurendada investeeringuid teedeehitusse, et Euroopa raha ei jääks linna osaluse puudumise taha. Reformierakonna hinnangul on teedeehitus käesoleva aasta linnaeelarves selgelt alarahastatud ning on oht, et plaanid jäävad vaid paberile,” lisas Rõivas.

Rõivase sõnul on ainus võimalus ummikute vähendamiseks suunata liiklus südalinnast mööda: “Ei saa normaalseks pidada, et näiteks Viimsist Mustamäele tööle sõitjad läbivad tipptunnil nii Viru- kui Vabaduse väljaku.” Reformierakondlase hinnangul suunab Russalka, Sõle ja Hipodroomi ristmike ümberehitamine liiklusvood kesklinnast põhja poolt mööda ning Haabersti ringristmik vähendab tipptunnil linnapiirini ulatuvaid ummikuid.

Reformierakond julgustab Tallinna linnavalitsust edasi tegelema ka lõunaläbimurdega, mis ühendab Tallinna ida- ja lääneosa kesklinnast lõunapoolt.

Tallinna linnavalitsus valib homsel istungil projektlahendid Sõle tänava-Paldiski mnt.-Tulika tänava liiklussõlme, Paldiski mnt.-Mustamäe tee-Endla tänava liiklussõlme, Haabersti ristmiku ja Russalka ristmiku ümberehitamiseks, sõlmede ehituseks kavatsetakse kasutada Ühtekuuluvusfondi vahendeid.

Sõle tänava – Paldiski maantee – Tulika tänava liiklussõlmele on planeeritud 85 meetrine kahe sõidurajaga tunnel, Paldiski maantee – Mustamäe tee – Endla tänava liiklussõlmele 186 meetrine tunnel ning Russalka ristmikule hargnev tunnel pikkustega 340 ja 420 meetrit. Haabersti ristmik on jätkuvalt kavandatud kolmetasandilisena, sealhulgas neli jalakäijate tunnelit.

Reformierakonna pressiteenistus

Lisateave:
Taavi Rõivas
51 19 799

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt