Reformierakond: Tallinna lasteaedu ei tohi välja suretada

Uudis
|
10.08.2009

Reformierakond leiab, et Tallinna linnavalitsuse plaan kärpida järgmisel aastal Tallinna lasteaedade eelarveid veel 25% võrra muudab lasteaias käivate laste elukorralduse ohtlikult ebastabiilseks.

„Avalikuks saanud Tallinna linnavalitsuse plaan vähendada lasteaedade rahastamist järgmisel aastal veel veerandi võrra tähendaks sisuliselt lasteaedade välja suretamist. Seda lihtsalt ei tohi teha,” ütles Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Keit Pentus. „Tallinna lasteaiad on juba niigi sel aastal sunnitud linnavalitsuse poolt säästurežiimile. Iga täiendav kärbe lasteaedade arvelt tähendab laste igapäevase olukorra halvendamist,”märkis Pentus.

Pentuse sõnul ei ole taolist linnavalitsuse poolset lasteaedade kiusamist kuidagi võimalik mõista. „Linna kogueelarve ei vähene järgmisel aastal 25%, mis põhjusel peaks kõige väiksemate linnakodanike arvelt sellise lõike tegema,” imestas Pentus.

Reformierakonna Tallinna linnapea kandidaat Keit Pentus saatis eelmisel nädalal vastavateemalise arupärimise ka linnapea Edgar Savisaarele, kus küsis muuhulgas, millele tugineb linnavalitsuse otsus arvestada 2010. aastal lasteaedadele kulusid ainult poole aasta eest ning milliseid kulutusi peab linnavalitsus võimalikuks Tallinna lasteaedades veel kärpida.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt