Reformierakond tahab kaotada vaateaknamaksu

Uudis
|
10.08.2009

Reformierakonna hinnagul ei ole õigustatud Tallinna linnavalitsuse otsus maksustada kaupmeeste vaateaknaid ning soovib reklaamiseadust Riigikogus muuta niipea kui võimalik.

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Keit Pentus saatis reedel pöördumise Riigikogu majanduskomisjoni esimehele Urmas Klaasile, milles märgib, et kiire reageerimine reklaamiseaduse täpsustamiseks kohe sügisistungijärgul on hädavajalik.

„Ma tean, et majanduskomisjon on samalaadseid ettevõtjate poolt tulnud abipalveid seaduse täpsustamise osas ka juba analüüsinud ja lahendusi otsinud. Mida kiiremini taoline ettevõtjate kahjuks toimuv seaduse tõlgendamine ja seaduse mõtte väänamine üheselt välistatud saab, seda parem,” märkis Pentus oma pöördumises majanduskomisjoni esimehele.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on lubamatu Tallinna linnavõimu otsus maksustada täiendavalt niigi keerulises situatsioonis olevaid kaupmehi. „Eelmisest aastast tõsteti Tallinnas maamaksu 2,5 korda, nüüd ronib linnavalitsus oma kulutuste katmiseks ettevõtjate taskusse,” ütles Holsmer.

Samas teatas Tallinna linnavalitsus lõppenud nädalal Eesti Päevalehes, et vaateaknamaks pole linnale kasulik ja et linn ei looda vaateakende maksustamiselt suurt tulu. „Linnavalitsuse sõnad ja teod ei lähe siinkohal kuidagi kokku,” märkis Holsmer ning kutsus linnavalitsust oma sõnade kinnituseks mitte Tallinnas vaateaknamaksu rakendama.

Tallinna linnavalitsus on leidnud võimaluse tõlgendada reklaamiseadust moel, mis annab neile võimaluse kehtestada Tallinna territooriumil uus maks ning kasseerida ettevõtjatelt raha selle eest, kui nad oma poe vaateakendel kaupa reklaamivad. Näiteks küsib Tallinna linn Tallinna Kaubamajalt vaateaknamaksu ligi 50 000 krooni aastas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt