Reformierakond: Tallinn on eurorahade kasutamise pudelikael

Uudis
|
18.08.2009

Reformierakond soovitab Tallinna linnapeal Edgar Savisaarel vaadata eurorahade kasutamise osas peeglisse, mitte süüdistada valitsust tegevusetuses. Hoolimata sellest, et valitsus on otsustanud toetada Russalka juurest Vanasadamani kulgeva Põhjaväila ehitust Euroopa Liidu struktuurfondist 500 miljoni krooniga, on Tallinn Põhjaväila ehituse määramatusse edasi lükanud.

„Edgar Savisaare jutt täna Tallinnas toimunud eurorahade rakendamise seminaril on täiesti silmakirjalik,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Valitsus on Tallinna linnale andnud hõbekandikul kätte 500 miljonit krooni euroraha Põhjaväila ehituseks. Kuigi projekt selleks on valmis, jääb Tallinn otsuse tõttu ehitus edasi lükata sellisest suurinvesteeringust lihtsalt ilma,” märkis Holsmer.

„Põhjaväila ehitamata jätmise tagajärjena jääb rahastamata oluline teeehitusobjekt Tallinnas, tööd ei saa Eesti ehitusettevõtjad ja loomata jäävad tuhanded töökohad. Samuti istuvad inimesed edasi liiklusummikutes Kesklinnast Lasnamäele ja Piritale sõites, mis tähendab Tallinna elanike elukvaliteedi langust.

Ehituse edasi lükkamine sunnib Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumit otsima rahastamiseks alternatiivseid projekte, võimalik, et Euroopa Liidu vahenditest rahastatakse mõnda objekti väljaspool Tallinnat. „Kui töödega ei alustata viis aastat peale projekti valmimist (projekt valmis 2008 kevadel), siis tuleb tellida uus projekt, mis muudab ehituse oluliselt kulukamaks ning lükkab ristmiku valmimise veelgi edasi,” lisas Holsmer.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt