Meelis Mälberg: Euroraha Põlva hüvanguks!

Uudis
|
18.08.2009

Viimase aja kuumad teemad on masu, kärpimine ja tööpuudus. Tihti kohtame näpuga näitajatest teadjamehi, kes täpselt teavad, millised otsused on valesti tehtud ning keda peaks oksa tõmbama. Hetkel ei tuleks mitte targutada, vaid tegutseda. Arukalt ja läbimõeldult.

Me kõik soovime uusi töökohti ning majanduse hoogutumist. Aga kas kohapeal saame ka midagi teha, et vähemalt meil, siin Põlvas, elu kiiremini edenema hakkaks? Väidan, et annab ja päris palju.

Praktika näitab, et praegu on eurorahade kaasamine lihtsam kui kunagi varem. Omavalitsus saab siin olla eestvedajaks. Vaja on moodustada hästi motiveeritud ja koolitatud inimestest meeskond, kellel on piisavalt teadmisi ning võimeid toimivaid projekte kirjutada ja ellu viia.

Siinkokohal ka paar näidet kuidas eurorahadega kohalikku tööhõivet kasvatada ja meie elu paremaks muuta.

Põlvas on täna ühed kõrgemad küttearved. Põlvamaalased maksavad üle 100 miljoni krooni Vene gaasi eest! Pean olulisks, et kütmise eest makstav raha jääks Põlvamaale. On ju võimalik linna korterite ja asutuste kütmiseks kasutada hoopis kohalikke põlvamaiseid kütuseid nagu näiteks hakkepuit, saepuru või turvas. Tuleb vaid eurorahasid kaasates ehitada kohalikke kütuseid põletav uus kaasaegne katlamaja. See tagaks soojaarvete vähenemise ning uute töökohtade tekke.

Eurorahadele toetudes saab rajada tehnopargid Mammastesse ja nn. KEK-i tööstuspiirkonda, mis soodustavad ettevõtlust ja loovad võimalusi uute töökohtade tekkeks. Need on vaid mõned näited ja visioonid, mida Euroliidu finantstoetusel Põlvas hüvanguks teha annaks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt