Reformierakond: tallinlaste koormamine maamaksuga on põhjendamatu

Uudis
|
30.09.2009

Reformierakond loodab, et keskerakondlik linnavõim toetab homsel Tallinna linnavolikogu istungil koduomanike maamaksuvabastuse eelnõu, mille kohaselt saaks 1. jaanuarist 2010 vabastada kuni 3000 m2 elamumaa krundid maamaksust.

„Riigikogu poolt kevadel vastu võetud seadusemuudatusega tekkis Tallinnal võimalus vabastada maamaksust koduomanikud, samas säilitades maamaksu äri- ja tootmismaale, millega tagatakse nende aktiivne kasutus,” ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

„Krundid, mis on suuremad kui 3000 m2, oleksid vabastatud 3000 m2 ulatuses ja ülejäänud osa eest tuleb maamaksu tasuda,” selgitas Holsmer. „Niisamuti laieneb maksuvabastus ka korteriomanikele.”

Maksuvabastuse eelnõud on linnavalitsus toetanud klausliga, et riik peaks kompenseerima laekumata jääva tulu. „Tegelikult peaks linn ikka ise selle ära lahendama, mitte kulud riigi kaela veeretama,” toonitas Holsmer.

Holsmeri sõnul on Tallinn kahe aasta jooksul maksutõusuga korjanud tallinlastelt täiendavalt üle 400 miljoni krooni. „Kanalisatsiooni väljaehitamine on osutunud 500 miljonit krooni odavamaks ning seetõttu langeb ära ka linna senine põhjendus maamaksu tõstmiseks,” märkis Holsmer.

Hinnanguliselt jääks elamumaa maamaksust linnale laekumata 120-125 miljonit krooni aastas. „Loodan, et maamaksuvabastuse eelnõu leiab homme volikogu istungil toetust,” lausus Holsmer.

Maamaksu vabastuse mõte on, et koduomanikud ei peaks oma kodu ümbritseva maa eest maksu maksma. Maamaksuvabastus ei laiene tühjadele kruntidele. Elamumaa maksust vabastamise eeltingimuseks on, et inimene omab krundil elanike registris registreeritud elukohta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt