Pentus: linnajuhtimisse tuleb kaasata Tallinna väärikad

Uudis
|
30.09.2009

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Keit Pentuse sõnul plaanib ta linnapeaks saades luua linnavalitsuse juurde eakate nõukoja, kaasates sellega linnajuhtimisse väljapaistvad eakad linnakodanikud.

„Tallinna eakate nõukotta kuuluksid teie endi poolt valitud kõige väärikamad väärikate hulgast, kelle ülesandeks oleks olla mulle ja linnavalitsusele nõu ja jõuga toeks eakate küsimuste otsustamisel,” rääkis Pentus täna Rahvusraamatukogus toimunud Tallinna Pensionäride Liidu korraldatud homse ülemaailmse eakate päeva tähistamisel.

„Üks kindel põhimõte, mida ma linnapeana Tallinna juhtimisel tähtsaks pean, on see, et linnakodanikud tuleb linnajuhtimise juurde tagasi tuua. Neid tuleb kuulata, nendega arvestada, sest see linn, mida me arendame, mille tulevikku loome, on meie kõigi linn,” selgitas Pentus.

Pentuse avaldas üritusel peetud pöördumises tänu hoole ja armastuse eest, mida tänased eakad on andnud, et meie lähedasemad oleksid õnnelikumad ning et meie armas Eesti oleks kodusem ja parem paik. „Tegelikult peaks iga päev olema eakate päev. Päev, kui hoolitakse nendest inimestest, sellest põlvkonnast, tänu kellele me täna oleme jõudnud nii kaugele,” ütles Pentus.

Penionitest rääkides avaldas Pentus kahetsust nende poliitiliste jõudude tegevuse üle, kes teevad pensionärid oma valimiskampaania osaks, sisendades neile hirmu, et eakate toetusti ja pensione kindlasti vähendadakse.

„Valitsust juhtiva erakonna aseesimehena võin teile kinnitada – meie valitsus pensione ei kärbi, ei enne ega pärast valimisi. Linnapeakandidaadina kinnitan teile, et kui Keit Pentus saab linnapeaks, ei kaota ta praegust toetust Tallinna linna toetust pensionäridele. Nii nagu minu juhitav linnavalitsus ei kärbiks lasteaedadele mõeldud raha, nii ei kärbi ta ka Tallinna pensionilisa,” kinnitas Pentus.

„Just täna annab meie valitsus Riigikogule üle järgmise aasta riigieelarve, milles pensionid jäävad hoolimata raskest majandusseisust sama suureks kui pärast kevadist pensionitõusu. Pensionide säilitamine tänasel tasemel aitab meie majandust käigus hoida ja kogu Eestit ihaldatud eurole lähemale,” lisas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt