Ojuland: Euroopa Nõukogu peab end kokku võtma

Uudis
|
30.09.2009

Üleeuroopalise liberaalide partei ELDR asepresident ja europarlamendi liige Kristiina Ojuland avaldas muret Euroopa Nõukogu edasise käekäigu suhtes.

Kommenteerides Thorbjorn Jaglandi valimist Euroopa Nõukogu peasekretäriks ja Euroopa Nõukogu tegevust viimastel aastatel, märkis Ojuland: “Euroopa Nõukogu on peasekretär Terry Davise juhtimisel olnud saamatu. Väärtuspõhise organisatsioonina pole Euroopa Nõukogul, sealhulgas ka tänu oma juhtide eakuse tõttu, jätkunud energiat ja tahtmist tegelda kogu Euroopa jaoks oluliste küsimustega.”

Ojulandi sõnul on Euroopa Nõukogus liikmesriike, kes ei mõtlegi täita inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtteid. „Ja ometi ei juhtu nende riikidega rohkem midagi, kui et paremal juhul hoiatav sõrmeviibutus täisassambleel paar korda aastas,” nentis Ojuland.

„Terry Davis esindas Euroopa Nõukogu peasekretärina Euroopa sotsialiste. On pretsedenditu , et teist korda järjest on Euroopa sotsialistide esindaja valitud Euroopa Nõukogu peasekretäriks. See on lahkumine rotatsiooniprintsiibilt, mis organisatsioonis on hea tavana juurdunud,” lausus Ojuland.

Ojuland tahab loota, et Norra esindaja Jagland mõistab, millise vastutuse ta endale võtnud on, asudes juhtima ühte olulisemat väärustel põhinevat institutsiooni Euroopas. „Terry Davis täiesti kindlalt sellest aru ei saanud. Norra on riik, kes on rahvusvahelisel areenil suurte konflikide lahendamisel varemgi õla alla pannud. Jagland peab end kokku võtma ja suunama organisatsiooni endale võetud kohustuse täitmisele,” toonitas Ojuland.

Kristiina Ojuland oli Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee asepresident aastatel 1996 – 2002. Ojuland kandideeris Euroopa liberaalide esindajana Euroopa Nõukogu peasekretäri kohale 2004. aastal.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt