Reformierakond tahab kehtestada kaitsepalga

Uudis
|
Hanno Pevkur
|
06.09.2014

Reformierakond teeb ettepaneku kehtestada reservõppekogunemistel osalejatele kaitsepalk, mille eesmärk on kompenseerida kõigile reservõppustel osalejatele töötasu samas mahus, mida nad igapäevaselt oma töökohal teenivad.

„Kui täna on õppustel osalejate päevatasu olenevalt auastmest 27-40 eurot, siis tulevikus kompenseeritakse reservõppustel osalejatele töötasu samas mahus, mida nad igapäevaselt oma töökohal teenivad,“ rääkis laupäeval Tallinnas julgeolekustrateegiat arutama kogunenud Reformierakonna volikogul erakonna juhatuse liige Hanno Pevkur.

„Kui allohvitser Toomas teenib täna päevas 40 eurot, siis reservõppekogunemistel on tema päevatasuks 30 eurot, mis tähendab tema pere eelarves kahenädalase õppe korral 140 eurost puudujääki,“ ütles Pevkur. “Õppused ei tohi tekitada reservväelastele finantsilisi probleeme.“

2013. aastal kutsuti õppustele 3084 reservväelast ning neist osales õppustel 1384. Aasta varem kutsuti 5771 ning osales 2993 inimest. Kaitseministeeriumi tellitud uuringu kohaselt ei ole 80 protsenti reservõppustel osalenud isikutest rahul õppekogunemistel osalemise eest saadava hüvitisega.

„Aastast aastasse osalevad reservõppekogunemistel vaid pooled kutsututest, millel on kindlasti oma mõju reservõppuste kvaliteedile ja üksuste valmisolekule konfliktisituatsioonis tegutsemiseks. Reservõppekogunemistel järjepidev osalemine tõstab riigi kaitsevõimet,“ sõnas Pevkur.

Kaitsepalk sarnaneb emapalga mudelile, kus hüvitisele on kehtestatud alam- ja ülemmäär.

Reformierakonna julgeolekustrateegia prioriteediks on laiapõhjaline riigikaitse, sealhulgas tahab erakond sisse viia 2-nädalased riigikaitsekursused ja kohustusliku riigikaitseõpetuse koolides ning suurendada kaitsekulutusi liitlaste siinviibimise rahastamise võrra.

kaitsepalk f


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt