Reformierakond plaanib riigikaitsegümnaasiumi loomist

Uudis
|
Urmas Paet
|
06.09.2014

Reformierakonna julgeolekustrateegia näeb ette ühe riigigümnaasiumi loomist, kus antakse põhihariduse põhjal riigikaitse kallakuga keskharidust.

„Kaalume luua haridusasutuse, kus noortel on võimalus omandada riigikaitse kallakuga keskharidust. Riigikaitsekoolid on pika ajalooga ja edukalt toimivad haridusasutused nii Ameerika Ühendriikides kui ka näiteks Kanadas,“ rääkis laupäeval Tallinnas julgeolekustrateegiat arutama kogunenud Reformierakonna volikogul erakonna aseesimees Urmas Paet.

Riigikaitsegümnaasium võiks olla praktilist keskharidust andev eliitõppeasutus, kus lisaks teoreetilisele ja praktilisele riigikaitseõppele pannakse rõhku reaalainete, keelte ning küberkaitsevaldkonna õpetamisele. Täiendavate praktiliste kogemuste saamiseks peab riigikaitsegümnaasiumi lõpetanu osalema ka ajateenistuses.

„Riigikaitsegümnaasiumi loomise eesmärk on anda praktilist haridust neile, kes soovivad alustada karjääri kaitseväes või soovivad omandada praktilist keskharidust. Gümnaasiumi lõpetavad koostöökogemuste ja liidriomadustega noored, kes on edukad nii riigikaitselises karjääris kui ka tsiviilvaldkonnas,“ lisas Paet.

Reformierakonna julgeolekustrateegia prioriteet on laiapõhjaline riigikaitse, sealhulgas tahab erakond sisse viia kaitsepalga, 2-nädalased riigikaitsekursused ja kohustusliku riigikaitseõpetuse koolides ning suurendada kaitsekulutusi liitlaste siinviibimise toetamise võrra.

riigikaitsegumnaasium f


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt