Rõivas: valitsuse prioriteet on Eesti julgeoleku tagamine

Uudis
|
06.09.2014

Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul saame äsja lõppenud Eesti jaoks eduka NATO tippkohtumise tulemusel olla kindlad, et Eesti julgeolek on koos liitlastega igakülgselt tagatud. „Iseseisev kaitsevõime ja liikmelisus NATOs on meie parimad julgeolekutagatised,“ toonitas Rõivas laupäeval Tallinnas julgeolekustrateegiat arutama kogunenud erakonna volikogul.

„Eesti võtab oma riigikaitset väga tõsiselt. Ka president Obama tunnustas eestlaste tõsist suhtumist riigikaitsesse. Me teame, et julgeolek ei ole iseenesestmõistetav. Eesti jätkab liitlaste ees võetud kohustusi. Me investeerime tuleval aastal oma riigi kaitsesse rohkem kui NATOle lubatud 2% sisemajanduse kogutoodangust, seda muuhulgas meie liitlaste siinse kohaoleku rahastamise võrra,“ rääkis Rõivas.

„Jugeolekuolukorra muutus Euroopas ei ole pelgalt mööduv ilmamuutus, vaid pikaajaline kliimamuutus. See olukord nõuab NATOlt oma plaanide ülevaatamist ja püsivaid lahendusi kõigi liikmesriikide kaitseks. Äsja toimunud tippkohtumine näitas, et NATO suudab kiiresti kohaneda muutunud olukorraga, otsida püsivaid lahendusi ja tugevdada kollektiivkaitset NATO idatiiva riikides,“ ütles Rõivas.

„Eesti on juba tundnud tugevat liitlaste toetust. NATO tippkohtumise tulemusel saame olla selles ka tulevikus kindlad. Saavutasime selle, et NATO liidrid andsid üksmeelse nõusoleku olemasolevate liitlaste kohaoleku jätkamiseks ning suurendamiseks. Ühtse regionaalse USA-Balti-Põhjala riikide õhuväe väljaõppekeskuse rajamine Ämarisse on oluline otsus meie riigikaitsele ning see suurendab meie liitlaste kohalolu Eestis veelgi,“ lausus peaminister. 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt