Reformierakond soovib tunnustada okupatsioonidele relvaga vastuastunuid

Uudis
|
19.09.2006

Reformierakonna fraktsioon esitas täna Riigikogu menetlusse täienduse Riigikogu otsuse eelnõule „Eesti kodanike võitlusest Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise eest”.

Muudatusettepaneku sisuks on tunnustada ja käsitleda vabadusvõitlejatena vaid neid, kes osutasid okupatsioonidele relvastatud vastupanu.“Muudatusega kitsendati valitsuse algatatud eelnõus määratletud isikute ringi. Samas on see määratlus oluliselt laiem, kui Isamaaliidu ja Res Publica algatatud eelnõul, kes soovisid vabadusvõitlejatena käsitleda vaid Jüri Uluotsa kutsel Narva alla läinud võitlejaid. Reformierakonna ettepanek tunnustab vabadusvõitlejatena ka ERNA-mehi, “soomepoisse” ja teisi isikuid, kes relv käes Eesti vabaduse eest okupatsioonidele vastu on astunud,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni liige põhiseaduskomisjonis, Kalev Kukk, lisades, et vabadusvõitlejaks ei peeta isikut, kes on toime pannud süüteo inimsuse vastu või sõjakuriteo.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt