Tõnis Kõiv soovib kandideerida europarlamenti

Uudis
|
29.12.2008

Riigikogu reformierakondlasest liige Tõnis Kõiv teatas oma kodulehel aastalõpupöördumises valijatele soovist kandideerida juunis toimuvatel europarlamendi valimistel.

Kõiv märkis, et Reformierakond on endale seadnud eesmärgiks võtta Eesti kuuest europarlamendi kohast kolm ja tõdes, et hoolimata kandideerimisest ei ole ta kurb, kui ise valimiste järel Brüsselisse tööle ei pääse. „Olen veendunud, et eurosaadikuteks sobivad hästi reformierakondlased Kristiina Ojuland ja Igor Gräzin, Raivo Järvi või Silver Meikar,” lausus ta.

Kandideerimise põhjusena nimetas Tõnis Kõiv soovi anda oma panus erakonna valimiskampaaniasse, võimalust kampaania käigus oma valijatega kohtuda ning vajadust Euroopa Liidu teemadesse põhjalikumalt süüvida.

„On selge, et just Euroopa Liidus tehtavad otsused määravad Eesti elu iga päevaga järjest enam. Teemad, millega viimastel aastatel olen süvitsi tegelenud – Eesti tervishoiu ja töösuhete tulevik, energeetika ja julgeolek, keskkonnamüra ja inimsõbralik elukeskkond – sõltuvad Euroopa Liidu liikmesriikide ühistest otsustest ja kokkulepetest rohkem, kui arvata oskame. Valimisteks valmistumine annab hea võimaluse nende seoste osas ise targemaks saada ja neid teadmisi kõigi teiste inimestega jagada,” rääkis Kõiv.

Riigikogusse valiti Tõnis Kõiv Järva- ja Viljandimaalt, kus ta eelmise aasta märtsis toimunud parlamendivalimistel kogus 1926 häält. Riigikogus kuulub ta sotsiaalkomisjoni ja on riigieelarve kontrolli erikomisjoni aseesimees. Reformierakonna valimisnimekiri europarlamendi valimisteks selgub sisevalimiste käigus järgmise aasta algul.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt