Reformierakond: saavutati kokkulepe pensioniea tõusu osas

Uudis
|
24.03.2010

Reformierakond tervitab täna Riigikogus saavutatud kokkulepet koalitsiooni ja opositsiooni vahel, et opositsioon lõpetab viljatu venitamistaktika pensioniea tõusu eelnõu lugemisel, mis tähendab, et teine lugemine täna lõpetatakse. Seadus võetakse vastu järgmisel töönädalal.

Sotsiaalkomisjoni liikme Tõnis Kõivu sõnul teab ka opositsioon, et pastakast välja imetud obstruktsioon ei muuda Eesti demograafilist tegelikust. ”Seaduseelnõu kohaselt tõuseb pensioniiga aastaks 2027 65. eluaastani, et tulevikus ei peaks vähendama pensione ega tõstma sotsiaalmaksu,” lisas Kõiv.

”Pensioniea tõusu seadustamine annab kindlustunde nii tänastele pensionäridele kui nn pensionieelikutele, et pensionikassas jätkub ka tulevikus raha pensionite maksmiseks ning et ei ole mingit alust pensionite vähendamiseks. Kokkuleppe saavutamine parlamendis kaugesse tulevikku suunatud otsuse osas on hea märk,” lausus Kõiv.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt