Reformierakond: vee hinna tõusu Tallinnas on põhjustanud linnavalitsuse hoolimatus

Uudis
|
24.03.2010

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni hinnangul on vee hinna tõusus süüdi linnavalitsuse hoolimatus inimeste toimetuleku suhtes ja tahtmatus vee hinna läbirääkimisi pidada ning kontrollida Tallinna Vee teenuse pakkumise reaalseid kulutusi.

„Nõustun õiguskantsler Indrek Tederi seisukohaga, mille kohaselt ei ole Tallinna linnavalitsus taganud, et tarbijad maksaksid kinni üksnes vee-ettevõtja põhjendatud kulud ja vee-ettevõtja saaks vaid põhjendatud tulu,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

„Kommunaalteenuste hinnad on äärmiselt olulised, seda eriti tänasel ajal, kui kõigil on raske. Ei saa olla nii, et Tallinna linn vaatab vaikides pealt, kuidas inimeste taskust võetakse ligi poole rohkem raha, kui õiglane oleks. Selline hoolimatus linnaelanike suhtes on häbiväärne.”

„Selle asemel, et vee hinna küsimusega sisuliselt tegeleda, võttis linnapea täna vaevaks hoopis kritiseerida õiguskantsleri tegevust, stiilis, et tema oli siis põlvpükstes poisike, kui Keskerakond andis hoo sisse Tallinna Vee erastamisele,” lausus Holsmer.

„Tõde on lihtne – linnavalitsus pole olnud kuigi hoolas tallinlaste huvide kaitsmisel ning et raskel ajal oleks kommunaalarved mõistliku hinnaga. Ja see on väga piinlik, eriti kui meenutada neid keskerakondlasi, kes kõlgutasid vanni äärel jalgu ja korrutasid: „Meie hoiame vee hinna kontrolli all”,” lisas Holsmer.

Holsmer märkis, et ka Konkurentsiamet leidis, et linnavalitsus on taganud AS-le Tallinna Vesi põhjendamatult suure ärikasumi. „On selge, et Tallinna Linnavalitsus on jätnud tarbijate huvid vajaliku kaitseta.”

Tallinnas suurenesid veehinnad 2007. a keskmiselt 10,8 %, 2008. a keskmiselt 11,7 % ja 2009. a keskmiselt 12,8 %. Võrreldes samal ajaperioodil vee hindu Tartus, siis pole alates 01.07.2006.a veevarustuse ja reovee ärajuhtimise teenuste hind seal tõusnud.

Õiguskantsler Indrek Teder avaldas täna seisukoha, et Tallinna Linnavalitsuse määrus, millega linnavalitsus kehtestas Tallinna ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni põhitegevuspiirkonnas veevarustuse ja reovee ärajuhtimise teenuste hinnad, on vastuolus ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse ning põhiseadusega.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt