Reformierakond: Pri.ee sulgemine näitab Eesti Interneti Sihtasutuse suhtumist kodanikesse

Uudis
|
07.02.2011

Riigikogu liikme Silver Meikari sõnul näitab Pri.ee domeeni sulgemine enne ekspertgrupi koosoleku toimumist Eesti Interneti Sihtasutuse (EIS) juhtkonna suhtumist Eesti kodanikesse ja vabaühendustesse.

Täna keskpäeval suleti tuhanded ümberregistreerimata .ee lõpuga domeenid, sealhulgas aastate eest kodanikele tasuta kasutamiseks loodud pri.ee.

Vabaühenduse Eesti Interneti Kogukonna sõnul võib sellega järeltulevate põlvkondade jaoks kaduma minna enam kui 12 000 pri.ee domeeni all olevate lehekülgedele paljude aastate jooksul kogunenud eesti- ja muukeelseid materjale, loomingut ning küsitavaks muutub suhtluskeskkondade järjepidevus. Google-i andmetel on kõigil pri.ee domeenidel hetkeseisuga kokku 5,7 miljonit lehekülge, millest läheb kaduma kuni 98%.

„Ma pole saanud EIS nõukogu esimehelt isegi vastust kirjale, kus palusin pri.ee domeeni sulgemine edasi lükata kuni kahe nädala pärast toimuva ekspertgrupi koosoleku toimumiseni,” ütles Riigikogu liige Lauri Luik.

„Samuti on meil kahtlusi domeenitasu määra põhjendatuse osas ning taotleme Eesti Interneti sihtasutuse tulude ja kulude täielikku avalikustamist,” lausus Luik. „Tegemist on monopoolset õigust omava sihtasutusega, mille puhul on avalikkuse kontroll hinnastamise üle elementaarne eeldus. On üllatav ja kahetsusväärne, et seda tänaseni veel tehtud ei ole.”

„Pri.ee domeeni sulgemine enne koosoleku toimumist näitab sihtasutuse juhtkonna suhtumist Eesti kodanikesse ja vabaühendustesse,” ütles Riigikogu liige Silver Meikar. „Saan aru äriettevõtete soovist domeenide pealt raha teenida, kuid Eesti .ee haldav sihtasutus ei tohiks mõelda vaid kasumi teenimisele.”

Lauri Luige ja Silver Meikari sõnul on .ee domeen osa e-Eesti brändist ning domeenireformiga seotud kommunikatsiooniprobleemid on kahjustanud Eesti kui juhtiva e-riigi mainet.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt