Keit Pentus: riiklik vanaduspension ei kao Eestis kuskile

Uudis
|
04.02.2011

Riigikogu aseesimees Keit Pentus ütles täna Eakate Poliitikakomisjoniga kohtudes, et Eestis tegeletakse praeguse pensionisüsteemi kindlustamisega ja ei ole mingit alust juttudeks, et riiklik vanaduspension võiks kuskile kaduda.

“Eesti pensionärid võivad tunda ennast kindlana – ainus muudatus, mis tulevikus pensionäre puudutab, on pensionitõus,” selgitas parlamendi aseesimees Keit Pentus.

”Pensionikasvu eelduseks on suurem sotsiaalmaksu laekumine. Taastuv majanduskasv toob endaga juba lähiajal kaasa ka sotsiaalmaksu laekumise kasvu, mis omakorda tähendab otseselt ka pensionide suurenemist.”

Riigikogu aseesimees meenutas, et keskmine vanaduspension on viimase viie aastaga kasvanud 2300lt kroonilt 4700 kroonini. „Mina olen veendunud, et üks riik saab päriselt täiskasvanuks siis, kui seal hoolitakse piisavalt ka vanadest inimestest ja suhtutakse neisse austusega. Eestis on suhtumine vanematesse inimestesse viimasel paaril aastal muutunud palju paremaks ja ma pean seda väga oluliseks muudatuseks,” ütles Pentus.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt