Urmas Klaas: riigikaitsegümnaasium võiks tulla Tartusse

Uudis
|
Urmas Klaas
|
07.09.2014

Tartu linnapea Urmas Klaas peab Reformierakonna laupäeval toimunud volikogul välja käidud ideed riigikaitsegümnaasiumist väga heaks ning leiab, et selline kool sobiks kõige paremini just Tartusse.

“Tartu sobib riigikaitse kallakuga gümnaasiumi asukohaks väga hästi, sest Tartus on Eesti parim hariduskeskkond,” ütles Klaas.

“Tartus tegutsevad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused ja Balti staabikolledž. Tihe koostöö nende koolide ning Tartu Ülikooliga teeks sellest gümnaasiumist tõelise eliitkooli,” lausus linnapea Urmas Klaas.

Reformierakonna julgeolekustrateegias oleva idee kohaselt võiks riigikaitsegümnaasium olla praktilist keskharidust andev eliitõppeasutus, kus lisaks teoreetilisele ja praktilisele riigikaitseõppele pannakse rõhku reaalainete, keelte ning küberkaitsevaldkonna õpetamisele. Täiendavate praktiliste kogemuste saamiseks peab riigikaitsegümnaasiumi lõpetanu osalema ka ajateenistuses.

Riigikaitsegümnaasiumi loomise eesmärk on anda praktilist haridust neile, kes soovivad alustada karjääri kaitseväes või soovivad omandada praktilist keskharidust. Gümnaasiumi lõpetavad koostöökogemuste ja liidriomadustega noored, kes on edukad nii riigikaitselises karjääris kui ka tsiviilvaldkonnas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt