Reformierakond: Pärnu koalitsioonileping peab seisma linnaelanike huvide eest

Uudis
|
14.02.2007

Pärnu linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Vello Järvesalu ei mõista IRLi Pärnu linnavalitsuse fraktsiooni ning peasekretäri kentsakaid märkusi Reformierakonna aadressil.

„Reformierakonna fraktsioon ei soovi langetada ühtegi otsust kiirustades, seetõttu ei saanud ma ka eile kommenteerida IRLi koalitsiooniläbirääkimiste ettepanekut, mis laekus Reformierakonnale peale teisipäevase erakorralise juhatuse koosoleku toimumist,” ütles Järvesalu.

Järvesalu sõnul lähtub Reformierakonna Pärnu linnavalitsuse fraktsioon oma tegevuses ja koalitsiooniläbirääkimistes linna parema arengu seisukohast ja valijatele antud lubadustest. „Mingist käsiraha maksmisest ei saa antud küsimuses juttugi olla. Küll aga on küsitavad isamaaliitlasest abilinnapea motiivid,” lisas Järvesalu. “Peamiseks probleemiks IRLiga läbirääkimiste puhul on erakonnasisene sügav lõhestatus, mille tõttu osad nende liikmetest on otsimas endale tugevat ja stabiilset erakonda,” nentis Järvesalu ja lisas, et igasuguste läbirääkimiste puhul Isamaa ja Res Publica Liiduga saab neid käsitleda ainult kui kaht erinevat erakonda.

Vello Järvesalu hinnangul võib IRLi retoorika taga olla püüd summutada IRLi fraktsioonis valitsevaid ebakõlasid: „Pole mingi saladus, et Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonis on isikutevahelised konfliktid kui tuli tuha all hõõgunud juba alates kahe erakonna ühteheitmisest alates. Neil on silmakirjalik rääkida Pärnu stabiilsuse huvidest, kui enda erakond põeb sisimas viiruslikku haigust, mis ei näita paranemismärke. Potentsiaalse koalitsioonipartneri ründamise asemel võiks IRL püüda end kokku võtta ja vähemalt näiliselt ühtse meeskonna ja võimeka koostööpartnerina näidata. Aga eks neil on hetkel emotsioonid laes. ”

Pärnu linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees peab IRLi püüdu siduda Pärnu koalitsiooni lagunemist märtsivalimistega küüniliseks, märkides samas, et ilmselt põhjustavad ka oodatust madalamad reitingutulemused ühenderakonnas tõsiseid lisapingeid ning see on nüüd lõpuks piirkondlikul tasandil välja löönud.

Lisainformatsioon:

Vello Järvesalu
Pärnu linnavolikogu
RE fraktsiooni esimees
Tel: 501 9830


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt