Majandusminister vältis Reformierakonna fraktsiooniga kohtumist

Uudis
|
14.02.2007

Reformierakonna fraktsiooni kohtumine majandusminister majandus- ja kommunikatsiooniministri Edgar Savisaarega jäi ära, kuna minister ei tulnud kohale. Kutse andma selgitusi Saaremaa püsiühenduse rajamise kohta esitas fraktsioon ministrile eelmisel nädalal.

“Soovisime teada, millest on ajendatud ministeeriumi seisukoht, et Saaremaa püsiühenduse rajamine ei alga enne kümmet aastat. Samuti tahtsime selgitust, miks Savisaare ministriksoleku ajal on soikunud püsiühendusega tegeleva asjatundjate komisjoni töö. Komisjon on kahe aasta jooksul kogunenud vaid kahel korral, kusjuures viimati, eelmise aasta jõulude eel, tuli otsustada pikenduse andmine püsiühenduse rajamise kavale. Seda põhjusel, et ministeerium pole asjaga tegelenud, hoolimata vabariigi valitsuse korraldusest, mis sellega tegeleda käskis,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi.

Reformierakonna fraktsioon tahtis majandusministrilt ka teada, miks ei ole Saaremaa püsiühenduse kohta sõnagi Eesti transpordi arengukavas aastateks 2007 – 2013 ning kuidas näeb majandusministeerium püsiühenduse rajamise rahastamist Euroopa Liidu tõukefondidest Euroopa Liidu eelarveperioodil 2007 kuni 2013 aastani.

“Kuni eilseni olime kohtumise toimumises kindlad. Täna hommikul helistas Kadri Must ja ütles, et Savisaar ei tule. Eks see näitab ministri suhtumist nii püsiühenduse rajamisse kui koalitsioonipartnerisse,” lausus Tamkivi.

NB! Veerand tundi pärast seda, kui kohtumine ministriga oleks pidanud algama, saabus fraktsioonile kiri vastustega Reformierakonna esitatud küsimustele. Vastused on lisatud e-kirjale.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt