Reformierakond: maamaksu kogumise põhjus on ära kadunud

Uudis
|
31.03.2010

Tallinna linnavolikogu ja Nõmme halduskogu liige Õnne Pillak esitab linnavolikogule eelnõu, millega soovib Tallinna koduomanikud 1. jaanuarist 2011 maamaksust vabastada. Pillak kutsub kõiki volikogu liikmeid eelnõule oma allkirja andma.

“Reformierakond on aastaid visalt seisnud selle eest, et linnavalitsus pealinna koduomanikud maamaksust vabastaks. Ebaõiglaselt suure maamaksu tõttu on minu poole pöördunud väga paljud murelikud ja nördinud Nõmme elanikud. Maamaksu kaotamiseks oleks täna viimane aeg, kuivõrd on ära kadunud maamaksu kogumise alus. Linna kanalisatsiooni rajamine, mille tarvis maamaksust laekuvad vahendid olid arvestatud, on lõppjärgus,” ütles Pillak.

Pillaku sõnul on arusaamatu linnapea Edgar Savisaare vastuseis maamaksu kaotamisele, kuivõrd aastal 1999 oli just tema suurim maamaksu tõusu vastane, nimetades maamaksu kõige ebavõrdsemaks maksuks.

“Selle asemel, et vähendada juba aastaid kõrgel tasemel püsinud linna tegevuskulusid ja leida sealt lisavahendeid, on linnavõim hoopis koduomanikke ebaõiglase maamaksuga koormanud,” sõnas Pillak, selgitades, et maamaksuseaduse kohaselt on kohalikel omavalitsustel võimalus kuni 3000m2 ulatuses kodualune maa maamaksust vabastada.

2001. aastal surus tollane linnavolikogu liige Keit Pentus Tallinna volikogus läbi maamaksu vähendamise 0,6%-ni maa maksumusest. 2008. aastast tõsteti Edgar Savisaare eestvõttel Tallinnas maamaksu 2,5 korda ehk 0,6%-lt 1,5%-ni maa maksustamise hinnast. Reformierakond kogus maksutõusu vastu 2007. aastal üle 7000 allkirja.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt