Ojuland: leinajate peksmine häbistab Venemaa võime

Uudis
|
01.04.2010

Kristiina Ojuland, Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni kõneisik Venemaa küsimustes ja inimõiguste komisjoni liige mõistis hukka 82-aastase inimõiguslase Ljudmilla Aleksejeva ründamise kolmapäeval Moskvas.

“Aleksejeva on Venemaa kodanikeõiguste ja isikuvabaduste jaoks rohkem ära teinud, kui kogu tänane Kremli võimuladvik kokku. Selle asemel, et Moskva metroos hukkunutele pühendatud leinatseremoonia ajal lasta oma jüngritel aastates inimest peksta, otsige parem kurjategijaid ning võtke oma ebaõnnestumiste eest vastutus,” on Ojulandi sõnum Venemaa võimudele.

Ojuland juhtis tähelepanu, et see on juba teine intsident lühikese aja jooksul, kus rünnaku alla on sattunud Aleksejeva. Vaid mõni kuu tagasi peeti 82 -aastane Aleksejeva Moskvas jõhkralt kinni, kui ta protesteeris võimude konstitutsioonivastase tegevuse vastu.

“Kurioosum on selles, et kõik demokraatlikud riigid, Eesti esindajad kaasa arvatud, on avaldanud Venemaa valitsusele ja rahvale kaastunnet Moskva metroos asetleidnud terroriakti puhul. Selline vägivallaakt Ljudmilla Aleksejeva suhtes mõjub kõige selle juures külma dushina,” ütles Ojuland.

Moskva-Helsingi inimõigustegrupi juhtiv Ljudmilla Aleksejeva võttis aastal 2009 vastu Euroopa Parlamendi Andrei Sahharovi nimelise mõttevabaduse preemia.

Lisatud link: http://www.europarl.ee/view/et/uudised/Uudised-2009/Detsember/pr-2009-Detsember-04.html;jsessionid=F16FC188D2DCE786D0149B2366D89AD7

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt