Urmas Klaas: euro toob Eestile uue hingamise

Uudis
|
31.03.2010

Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul on euro kvaliteedimärk kogu Eesti riigile ja rahvale, mis on tuhandete uute töökohtade, suuremate palkade ja pensionide vundamendiks.

„On tähelepanuväärne, et Eestil õnnestus vaatama kriisile täita Maastrichti kriteeriumid ja isegi märgatava varuga. Need pingutused, mida kogu Eesti rahvas on teinud, on olnud vajalikud Eesti riigi pikaajalise hea käekäigu tagamiseks. Eesti jaoks on euro tulek oluliseks verstapostiks ja saavutuseks,” ütles Klaas täna Krootuse rahvamajas toimunud Põlvamaa eurokonverentsil esinedes.

Klaasi märkis, et täna avalikustatud uuring eestlaste optimismi suurenemisest tuleviku suhtes peegeldab inimeste usaldust oma riigi vastu.

„Inimesed märkavad, et valitsus on riiki hästi juhtinud. Aasta algusest on mõjukad Euroopa ja maailma rahandus-ja riigitegelased Eesti pingutusi tunnustanud ja mõista andnud, et Eesti on valmis Euroopa ühisrahaga liitumiseks. Samuti kuuleme Eesti riigireitingu tõstmisest, tööstuse elavnemisest, ekspordi kasvust, uutest investeeringutest,” rääkis Klaas. „Need kõik on väga head uudised, mis tähendavad uusi töökohti, paremat palka ja suuremaid pensione.”

Klaas toonitas, et kõrgepalgaliste töökohtade tekkimise eelduseks on hea haridus. „Eesti valitsuse prioriteediks on kõrghariduse ja üleüldine hariduskvaliteedi parandamine. Hea haridus on kõige parem relv ja kaitse tööpuuduse vastu.”

Rääkides euro tulekuga kaasnevast võimalikust hinnatõusust, mainis Klaas, et igal juhul üritatakse hindade tõusu ära hoida. „Rahandusministeerium ja Kaubandus-Tööstuskoda töötavad selle nimel, et keegi euro tulekut hindade tõstmiseks ei kasutaks. Nii enne kui ka pärast eurole üleminekut peavad kauplustes olema hinnad toodud nii eurodes kui ka kroonides. See annab inimestele võimaluse hinnata, kas kaupmees üritab euro tulekut kasutada hinnatõusuks või mitte,” lausus Klaas.

Kolmapäeval, 31. märtsil Krootuse rahvamajas toimuval Põlvamaa eurokonverentsil räägivad Eesti tipptegijad ettevalmistustest ühinemisel eurotsooniga ning Põlvamaa majanduse arenguveduritest.

Konverentsil esinevad ettekannetega Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, Eesti Panga president Andres Lipstok, Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie ja Eesti Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt