Reformierakond lubab Rae vallas kooli- ja lasteaiakohti

Kategoriseerimata
|
03.09.2017

Reformierakonna Rae piirkondlik organisatsioon lubab järgneva nelja aastaga luua uusi kooli- ja lasteaiakohti, perearstikeskuseid, esinduslikke keskväljakuid, paremat ühistranspordi- ja kergliiklusteede võrgustikku ja palju muud, mida inimestel paremaks eluks vaja.

Reformierakonna nimekirja esinumber ja vallavanema kandidaat on vallavanem Mart Võrklaev, kandideerivad ka Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Laine Randjärv ning Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv.

„Meie peamine põhilubaduseks on igale lapsele kodulähedase kooli- ja lasteaiakoha kindlustamine,“ lausus Rae vallavanem Mart Võrklaev. „Kuigi me oleme viimaste aastate jooksul renoveerinud ja ehitanud mitu kooli ning lasteaeda, sunnib üha kasvav laste arv meid uute kooli –  ja lasteaiakohtade loomisel pidevalt pingutama – seega ehitame lähiajal Järvekülla uue lasteaia ja kooli, avame Lagedil uue lasteaia ja laiendame kooli, laiendame Jüri Gümnaasiumit, viime lõpuni Vaida kooli ehitustööd ja ehitame Peetrisse uue gümnaasiumi.“

Kooli- ja lasteaiakohtade loomise kõrval on Reformierakonnal plaanis rajada Jüri ja Peetri asulatesse perearstikeskused ja mitmeotstarbelised esinduslikud keskväljakud. „Peetrisse on meil plaanis rajada ka suure veesilma ning kontserdialaga park, kus leiab tegevust igaüks,“ lisas Tõnis Kõiv.

Laine Randjärve kinnitusel soosib Reformierakond laste saamist ja kasvatamist – pere teise lapse lasteaia kohatasu on edaspidi vaid pool esimese lapse omast ning alates kolmandast lapsest katab kogu kohatasu vald. „Jätkame ka lasteaia- ja kooliõpetajate ning tugipersonali iga-aastase palgatõusuga, et tagada motiveeriv töötasu, alates 2017. aastast maksame kooliõpetajale valla eelarvest lisaks vähemalt 40 eurot kuus,“ sõnas Laine Randjärv. „Samuti on meil plaanis hüvitada Rae valla noortele liiklusõppe kulud – laste jalgrattalubadest noorukite B-kategooria sõiduautojuhilubadeni välja.“

Reformierakonna Rae piirkondliku organisatsiooni valimisnimekirjas on 38 tugevat isikut, kel ette näidata väärtuslikke kogemusi ja saavutusi paljudelt erinevatelt elualadelt.

Reformierakonna Rae piirkonnaorganisatsiooni uudised, inimesed ja valimislubadused on leitavad siin: www.reform.ee/rae, Peetri Pargi kohta loe lähemalt: www.peetripark.ee.

Rae vald (www.rae.ee) asub Harjumaal Tallinna linna, Jõelähtme, Kose, Raasiku ja Kiili valla naabruses. Rae valla pindala on 206,8 km², vallas on ca 17 541 elanikku. Rae vallas on 5 alevikku ja 27 küla. Kohalike omavalitsusüksuste võimekuse pingereas on Rae vald viimastel aastatel järjekindlalt tipus püsinud.

Lisateave:

Mart Võrklaev, Reformierakonna Rae PKO esimees/Rae vallavanem

Tel: 51 32 166; e-mail: martvorklaevatgmail [dot] com

Laine Randjärv, Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees

Tel: 53 044 808; e-mail: laine [dot] randjarvatriigikogu [dot] ee

Tõnis Kõiv, Reformierakonna peasekretär

Tel: 50 65 300; e-mail: tonisatreform [dot] ee

 

Reformierakonna peamised valimislubadused Rae vallas

Tugeva RAE koduvalla nimel me:

KINDLUSTAME igale lapsele kodulähedase lasteaia- ja koolikoha, selleks me LAIENDAME Jüri gümnaasiumi ja RAJAME Peetrisse uue gümnaasiumi, ehitame JÄRVEKÜLLA uue põhikooli ja uue lasteaia, avame LAGEDIL uue lasteaia ning laiendame kooli, viime lõpuni VAIDA kooli ehitustööd, planeerime Rae külakeskuse koos kooli ja lasteaiaga

SOOSIME laste saamist ja kasvatamist – pere teise lapse lasteaia kohatasu on pool esimese lapse omast ning alates kolmandast lapsest katab kogu kohatasu vald, HÜVITAME Rae valla noortele liiklusõppe kulud, VÕIMALDAME Rae valla õpilastele bussisõidu maakonna avalikel liinidel, KATAME koole teenindavate busside marsruudid mustkattega

SOODUSTAME sportlikke eluviise, JÄTKAME Rae valla mängudega, RAJAME Jürisse uue täismõõtmetes staadioni ja Peetri kanti jalgpallihalli, parandame sportimisvõimalusi Vaida koolis, ehitame RAE külaplatsile kaasaegse spordiväljaku; VÕIMALDAME kõigile valla koolide õpilastele ujumisõppe IGAL õppeaastal; TÕSTAME noorte spordi- ja huvitegevuse kuluhüvitise kuni 200 euroni lapse kohta aastas, kolme ja enama lapsega peredel kuni 250 euroni aastas.

LAIENDAME noortekeskuste tegevust kogu vallas

TOOME kultuuri koju kätte! Rae Kultuurikeskuse eestvedamisel jõuavad muusika, kunst, teater ja kino igasse Rae valla piirkonda

TOETAME DigiMaa algatust viia ülikiire internetiühendus kõikidesse valla piirkondadesse ja kodudesse

KAASAME kogukonna – suuname 20 000 eurot aastas kohaliku kogukonna määratavasse projekti

Rajame PEETRISSE ja JÜRISSE perearstikeskused ja mitmeotstarbelised keskväljakud

Uuendame VAIDA aleviku tänavavalgustuse, rajame uued ja turvalised kõnniteed

Rekonstrueerime LAGEDI rippsilla; ehitame jõulinnaku ja rulapargi

Ühendame UUESALU ühistranspordiga.

LOOME sotsiaalkeskuse, kus on eakatele päevakeskus ja erivajadustega inimeste päevahoid.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt