Reformierakond lubab nelja aastaga pensionid kahekordistada

Uudis
|
13.01.2007

Reformierakond lubab aruka majanduspoliitika korral tõsta pensionid nelja aastaga kahekordseks. See tähendaks keskmise pensioni tõusu 6200 kroonini.

„Minu soov on, et Eesti eakad inimesed saaksid tunda ennast sama hästi ja lubada endale sama palju, kui Austria või Iirimaa väärikad vanaprouad ja vanahärrad. Ma tahan, et meie pensionärid saaksid endale lubada vähemalt ühe reisi soojale maale aastas. Et siis, kui neil on ühel hetkel lõpuks nii palju vaba aega enda jaoks, saaksid nad endale lubada kontsertidel ja teatris käimist,” lausus peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip oma üldkogu kõnes.

Ansipi sõnul on reformierakondliku majanduspoliitika püsimine Eestis ainus tagatis sellele, et pensionid kasvaksid.

„Me tõstame keskmise pensioni nelja aastaga vähemalt kahekordseks. Aga meie siht on pension, mis tagaks meie pensionäridele samaväärse elu teiste Euroopa jõukamate riikide eakatega,” ütles Ansip kõnepuldist.

Pensionide kõrval panustab Reformierakond Ansipi sõnul järgmisel neljal aastal lastesse ja perepoliitikasse.

„Selleks, et igal lapsel oleks soovi korral lasteaiakoht, tahame me eraldada igal aastal 400 miljonit krooni uute lasteaiakohtade rajamiseks. Et lasteaed ei ole aga sugugi ainus viis laste hoidmiseks, peavad lasteaias käivate lastega võrdset pearaha saama ka lastehoidja või eralasteaia teenust kasutavad lapsed,” ütles Ansip.

Reformierakond kehtestab Eestis igale lapsele ka 2000-kroonise ringiraha. See tähendab et riik tasub iga kuni 18-aastase lapse ühes huviringis käimise kulud 2000 krooni ulatuses aastas.

„Mina tahan, et ühelgi lapsel ei jääks trennis käimata selle pärast, et see pole tema vanematele rahaliselt võimalik,” ütles Ansip.

„Kas selleks ringiks on maalimine või maadlemine, voolimine või vehklemine – seda otsustab laps koos oma vanemaga ise,” sõnas ta.

Lisaks kavatseb Reformierakond pikendada vanemahüvitise maksmise perioodi pooleteise aastani.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt