Ansip: Savisaare palgareform viib krooni devalveerimiseni

Uudis
|
13.01.2007

Ansipi sõnul võib Savisaare lubatud palgareform viia valuutakomitee süsteemi kaotamise ja krooni väärtuse devalveerimiseni.

Reformierakonna kongressil peetud kõnes kirjeldas peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip Savisaare palgareformi järgset aega sõnadega:

„Majanduskasv on lõppenud. Müüge oma laenukorterid ja -majad, kolige üüripindadele. Võtke kasutusele oma säästud. Järgmisel neljal aastal suvist päikesereisi ei tule. Unustage kino, teater, kontserdid ja trennid. Keskenduge leiva peale juustuvorsti muretsemisele,” kõneles Ansip.

Ansipi sõnul peletab Savisaare rahapaberite juurdetrükkimise abil läbi viidud palgareform, sellele järgnenud hiigelinflatsioon ja astmeliselt tõusva tulumaksu kehtestamine Eestist enamiku majanduslikult mõtlevatest inimestest.

„Kõik majandusest taipavad inimesed saavad aru, et taoline nii nimetatud palgareform viib mõne aja pärast valuutakomitee süsteemi kaotamise ning meile kõigile armsa Eesti krooni devalveerimiseni,„ ütles peaminister Ansip.

Savisaare palgareformi järel muutub Eesti Ansipi sõnul mahajäetud kandiks.

„Pole raha toovaid investeerijaid, pole töökohti. Pole tööd, pole palka. Ilus elu on otsas. Ring on täis,” lausus Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt