ANSIP: Reformierakonna eesmärk on võit

Uudis
|
13.01.2007

Reformierakonna esimehe ja peaministri Andrus Ansipi sõnul rahuldab peaministriparteid eelseisvatel parlamendivalimistel ainult võit.

Ansip sõnastas ka kolm põhjust, miks peaks Eesti inimesed Reformierakonna võitu soovima.

Ansipi sõnul on esimene põhjus soov säilitada iseseisev Eesti Vabariik.

„Vaadake ringi. Vaadake mis toimub Venemaal. See ei ole demokratiseerumine. See on endise Venemaa tagasitulek. See on haaret laiendav ja kaval Venemaa. See on aasta-aastalt tugevam Venemaa. Ja just selle pärast on Eesti julgeoleku seisukohast tähtis, et valitsuse moodustaks erakond, mis on selgelt
NATO-meelne”, ütles Ansip.

Teise põhjusena rõhutas Ansip, et on terve hulk asju, mida mitte keegi peale Reformierakonna mitte kunagi ei tee.

„Mitte keegi poleks vähendanud tulumaksu, kaotanud ettevõtte tulumaksu, seadnud sisse pereloomist toetavat vanemahüvitist – ilma meie visa surveta. Reformierakond surus need läbi,” sõnas Ansip.

Järgmise nelja aasta jooksul soovib Reformierakond Ansipi sõnul vähendada tulumaksu viiendiku võrra, vabastada eraisikute väärtpaberiinvesteeringud tulumaksust, muuta vanemahüvitise süsteemi paindlikumaks ja pikendada seda 1,5 aastani, kahekordistada pensionid ja viia ellu programm “Igale lapsele
lasteaiakoht!

Kolmanda olulise põhjusena valida Reformierakond näeb peaminister Ansip asjaolu, et mitte keegi peale oravapartei ei seisa järjekindlalt  Eestile kahju toovate majanduslike hulluste vastu.

Ansip ennustas, et nendel valimistel läheb samuti kui eelmisel sügisel presidendivalimistel.

„Oli väga palju neid, kes ei uskunud, et me selle ära teeme. Veel viimastel tundidel enne Toomas Hendrik Ilvese valimist presidendiks ajas kahe teatud erakonna esimehel retooriline enesekindlus üle ääre.

Tulemus, nagu me kõik teame, laseb täna aga Reformierakonnal öelda – see oli võit!

Uskuge mind, nii nagu presidendiga, nii läheb ka Riigikogu valimistega,” sõnas Ansip.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt