Reformierakond lubab kaotada Tallinnas lasteaia kohatasu ja luua pensionäridele 200-eurose aktiivsuskonto

Uudis
|
Kristen Michal
|
28.08.2021

Täna toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogul kinnitati poolteist aastat koostatud ning avaliku ideekorje läbinud valitsemise kava kohalikeks valimisteks. Valitsemise kava kannab pealkirja „Ühendatud Tallinn“ ning olulise eesmärgina nähakse seal lastega perede ja eakate heaolu parandamist Tallinnas. Selleks lubatakse kaotada lasteaia kohatasu ja luua pensionäridele 200-eurone aktiivsuskonto. Samuti on prioriteet alustada järgmise nelja aasta jooksul eestikeelse õppega lasteaiast.

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Kristen Michali sõnul peab haridus olema ühtne algusest saati. „See tähendab riigikeelne ja kohatasuta. Riigis tehakse haridusminister Liina Kersna eestvedamisel samme kvaliteetsele eestikeelsele haridusele üleminekuks. Ka Tallinna linnavalitsusel on aeg lõpetada ühtse hariduse tuleku pidurdamine. Tuleb hoopis mõelda, kuidas tagada igale lapsele võimalus saada head riigikeelset haridust lasteaiast alates ja edasi heas kodulähedases koolis. Reformierakonna ettepanek on alustada eestikeelse õppega lasteaiast ja teha seda järgmise nelja aasta jooksul,“ ütleb Michal.

„Kui haridus on kohatasuta põhikoolis, gümnaasiumis ja isegi nominaalajaga ülikoolis, ei ole ühtse hariduse printsiibist tulenevalt põhjendatud kohatasu küsimine lasteaias. Kokku hoitud rahale – 854 eurot aastas ühe lapsega ja 1708 eurot kahega – leiab iga pere enda jaoks parima kasutuse,“ lisab Michal.

Eakate heaolu parandamiseks kavatseb Reformierakond luua igale Tallinna pensionärile aktiivsuskonto, millel on aastas 200 eurot aktiivsete tegevuste jaoks. „Isikliku aktiivsuskonto 200 euro ulatuses ulatuses saab igaüks ise otsustada, kas käib näiteks sportimas, külastab kultuuriüritusi või tellib ajakirjandust. Aidates seeläbi kaasa ka kriisis enim kannatada saanud meie kodupiirkonna majanduse taastumisele, kellel on võimalik teenuste pakkumisel konkureerida uuele sihtrühmale. Aktiivsuskonto eesmärk on tagada sotsiaalselt aktiivsem ning seeläbi pikem ja tervem elu meie emadele ja isadele, vanaemadele ja vanaisadele,“ märgib Michal.

Täismahus saab Reformierakonna Ühendatud Tallinna visiooniga tutvuda siin: https://www.reform.ee/kov-valimised-2021/piirkond/tallinn/yhendatudtallinn/ 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt