Reformierakonnal on Tallinna valimistel väljas uued tegijad ja raskekahurvägi

Uudis
|
28.08.2021

Täna kogunenud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkogu kinnitas erakonna valimisnimekirja sügisel toimuvateks kohalikeks valimisteks. Kandidaatide hulgas on mitu tipp-poliitikut, ettevõtjat, meditsiini- ja haridusvaldkonna spetsialisti ning linnaplaneerimise asjatundjat. Hulganisti leiab ka uusi tulijaid ja oma ala tipptegijaid, kes kandideerivad kohalikel valimistel esimest korda.  

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhi ja linnapeakandidaadi Kristen Michali sõnul on erakonna eesmärk lahendada Tallinnas lastega perede ja ettevõtlike inimeste mured, kaotada lasteaia kohatasu, luua vanaduspensionäridele 200-eurone aktiivsuskonto ning muuta linnaplaneerimist ja eluruumi kavandamist põhimõtteliselt. „Nii, et lapsed saaks ise liikuma, emad-isad ei oleks sunnitud oma ajast ning kuludega autojuhid olema ja linn saaks põnevaks tööinimesele ning puhtaks tulevikulinnaks noortele,“ ütleb Michal.  
 
„Selleks, et neid mõtteid saaks hakata sügisest ellu viima, tuleb meil teha valimistel suurepärane tulemus ning olla võimelised moodustama pealinnas koalitsioon, et linnajuhtimises osaleda. Selle jaoks on meil igas Tallinna linnaosas tugev meeskond, kelle ümber koonduda. Teiste seas kandideerivad meie nimekirjas mitmekordne minister ja Eesti tuntuim otseütleja Jürgen Ligi, europarlamendi saadik ja pikaaegne välisminister Urmas Paet, justiitsminister Maris Lauri, Tallinna esimene naislinnapea Ivi Eenmaa, arhitekt ja riigikogu liige Yoko Alender ning olümpiavõitjate treener Kaido Kaaberma.  
 
Esimest korda kandideerivad kohalikel valimistel meie ridades ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, Põhjamaade linnadega koostööd teinud linnastrateeg ja rattalinnapea Pärtel-Peeter Pere ning endine Tallinki ja EASi juht Viljar Jaamu,“ märkis Michal.
 
Kokku kandideerib Tallinnas Reformierakonna nimekirjas 97 inimest. Neist 28 kandideerib kohalikel valimistel esimest korda. 40 kandidaati on naised, sealhulgas on linnaosades esimese nelja kandidaadi seas 12 naist. Veel kandideerib Reformierakonna ridades linnavolikokku 17 ettevõtjat, kaks perearsti, koolijuht, 7 õpetajat ja Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud. Kandidaatide seas on 17 ema, 8 vanaema ja 8 vanaisa. Noorim linnavolikogu kandidaat on 18-aastane Hans-Kaarel Laes, kes on ühtlasi ka Tallinna Reforminoorte esimees.  
 
Reformierakonna esinumbrid Tallinnas on:  
 
Haaberstis riigikogu majanduskomisjoni esimees, endine majandus- ja justiitsminister ning Tallinna Linnavolikogu aseesimees Kristen Michal, politsei eriüksuse K-Komando looja Lembit Kolk ja Kakumäe Rahva Seltsi eestvedaja Tõnu Peit.  
 
Kesklinnas rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, endine Tallinna linnapea ning praegune riigikogu ja Tallinna linnavolikogu liige Ivi Eenmaa, arhitekt ja linnaplaneerija Juhan Kangilaski ning Tallinna Inglise kolledži direktor Toomas Kruusimägi.  
 
Kristiines varasem rahandus-, kaitse-, haridus- ja välisminister Jürgen Ligi, ettevõtja Martin Kukk ja teenusmaja idee eestvedaja Liis Klaar.
 
Lasnamäel kahekordne olümpiavõitja ja riigikogu kultuurikomisjoni liige Kristina Šmigun-Vähi, majandusdoktor, endine Tallinki ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juht Viljar Jaamu ning filminäitleja ja kultuuritegelane Eeve Kivi.
 
Mustamäel varasem Eesti Panga asepresident, praegune ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt, justiitsminister Maris Lauri, riigikogu sotsiaalkomisjoni liige ja Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak ning suvel olümpiavõitjaks tulnud Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma.  
 
Nõmmel Euroopa Parlamendi saadik, pikaaegne välisminister Urmas Paet, endine Nõmme linnaosa vanem ja praegune riigikogu liige Vilja Toomast, riigikogu liige ja julgeolekuekspert Eerik-Niiles Kross ning perearst Eero Merilind.  
 
Pirital riigikogu kultuurikomisjoni liige ja meediaekspert Heidy Purga, endine Harju maavanem ja varasem Pirita linnaosa vanem Ülle Rajasalu ning Tallinna linnavolikogu liige ja ettevõtja Kaupo Nõlvak.  

Põhja-Tallinnas riigikogu keskkonnakomisjoni juht Yoko Alender, linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, riigikogu liige ja endine Päästeameti peadirektor Mati Raidma ning kodanikuaktivist Jevgeni Krištafovitš.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt