Reformierakond: linnahalli leping on Tallinnale kahjulik

Uudis
|
25.08.2010

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Valdo Randpere sõnul on keskerakondliku linnavalitsuse planeeritav leping Linnahalli osas täis küsitavusi ja linnale ebasoodsaid tingimusi

„Kogu linnahalli ümber toimuva suure sebimise taustal tundub üha enam, et potentsiaalse investori esmane huvi on ühe hiigelkasiino ehitamine meie linna tulevasele esindusväljakule ja Linnahall on selle eesmärgi saavutamiseks ainult suitsukate,” ütles Randpere. „Tallinn on juba praeguses staadiumis defineerinud väga selgelt oma kohustused, samal ajal pole vastaspoolelt mitte midagi nõutud ega mingeid lubadusi saadud.”

Randpere sõnul annab Tallinn linnahalli piirkonna hoonestusõiguse 99 aastaks lepingupartnerile ja esimesed 15 aastat selle eest tasu ei nõuta. Samal ajal pole kusagil sõnagi juttu nn. „Ameerika investori” investeerimiskohustusest ega ka sellest, mida linnahalli territooriumil siis arendama hakatakse.

„Teadmatust selles osas õigustab abilinnapea Taavi Aas kahe asjaga – esiteks, et investorilt kavatsetakse nõuda, et linnahalli kontserdisaal jääb alles ja teiseks, et linn saab 50% osaluse loodavast ühisfirmast ilma sinna raha sisse maksmata. Reformierakonna arvates on seda vähe ja Tallinn ei peaks selliste eeldustega selle tehinguga edasi minema,” lausus Randpere.

Randpere lisas, et temas tekitavad hämmastust ka Taavi Aasa selgitused vajalike investeeringute mahu osas. „Väidetavalt vajatakse linnahalli korda tegemiseks ca 700 miljonit krooni. Samas käis linnavalitsus pool aastat tagasi riigi käest nuiamas garantiid 2,8 miljardilise laenu jaoks Linnahalli korda tegemiseks. Miks tahetakse laenata neli korda rohkem kui läheb vaja linnahalli korrastamiseks,” imestas Randpere.

„Kusjuures riigi garantii on endiselt eeltingimuseks, et „ameerika investorid” toimetama hakkaksid. Miks peaks riik garanteerima laenu, mille kasutamine juba algusest peale täiesti segane ja põhjendamata on? Lisaks kogu finantssegadusele, tahab Linnavalitsus kavandatavasse lepingusse sisse kirjutada punktid, millega kohustub tingimusteta toetama ameeriklaste poolt esitatavaid juhatuse liikmeid,” märkis Randpere.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt