Reformierakond: linn peab disainigalerii müügi tagasi võtma

Uudis
|
21.10.2010

Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer teeb tänasel linnavolikogu istungil ettepaneku mitte müüa Pärnu maantee 6 asuva Disaini ja Arhitektuurigalerii alust pinda.

„Galerii on omas kohas tegutsenud üle 8 aasta ja pole mingit põhjust neid sealt välja ajada,” ütles Holsmer. „Seda enam, et järgmisel aastal on Tallinn Euroopa Kultuuripealinn.”

Esmaspäeval arutati antud küsimust koos galerii juhi Maile Grünbergiga rahanduskomisjoni istungil, kus linnavalitsuse esindaja ei osanud öelda, mida antud pinnal täpselt näha soovitakse.

„Ühelt poolt justkui räägiti linnale ja avalikkusele suunatud tegevusest, teiselt poolt kõlas läbi soov täita linnakassat,” lausus Holsmer. „Kui linn antud pinna maha müüb, läheb kolm kuud ja galerii tõstetakse tänavale.”

„Kui tavaliselt müüakse linnavara avalikul enampakkumisel, siis antud juhul soovitakse seda teha eelläbirääkimistega pakkumiste käigus,” sõnas Holsmer. „Selline muudatus lisab vaid kahtlusi müügi tegelike motiivide kohta. On ju teada, et seda pinda on juba aastaid soovinud omandada ametis oleva linnapea sõber, ärimees Aleksander Kofkin.”

„Rahanduskomisjon otsustas eelnõu saata teisele lugemisele ja üldine meelsus oli ikkagi see, et seda pinda ei peaks linn müüma,” märkis Holsmer. „Seetõttu teeme ettepaneku koalitsioonile oma sõnad teoks teha ja eelnõu tagasi võtta.”

Disainerite, Kuntsnike ja Arhitektide Liit, Eesti Kunstiakadeemia, Disainikeskus, Arhitektuurikeskus ning Disaini – ja Arhitektuurigalerii on saatnud linnavolikogule pöördumise, milles paluvad mitte müüa maha Disainigalerii alust pinda.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt