Ojuland: Eesti väljakutseks on väike inimressurss

Uudis
|
21.10.2010

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland tutvustas täna Haljalas toimunud Lääne-Viru arengukonverentsil Euroopa Liidu strateegiat “Euroopa 2020”. Ojuland kõneles Euroopa majanduse suurematest väljakutsetest ning võimalikest lahendustest.

“Eesti jaoks on järgnevatel aastatel üheks suurimaks väljakutseks väikese inimressursi küsimus,” rõhutas Ojuland. “Näiteks ei jätku meil piisavalt insenere, kes oleksid võimelised edasi viima Eesti infotehnoloogilist arengut.”

“Strateegia “Euroopa 2020″ raames käivitatakse seitse suurprojekti, nende hulgas ka Euroopa digitaalne tegevuskava, mille eesmärk on parandada Euroopa Liidu konkurentsivõimet,” selgitas Ojuland.

Ojuland lisas, et juba praegu on Eesti silma paistnud infotehnoloogilise innovatsiooniga ning sellest kantult on Eesti ka üks digitaalse ühtse turu eestkõnelejaid. “Me peame oma soodsat positsiooni kindlustama, investeerides spetsialistide koolitamisesse,” ütles Ojuland.

Strateegia „Euroopa 2020″ puhul on tegemist uue Euroopa Liidu konkurentsivõime strateegiaga ning see on kavandatud jätkuna kehtivale Lissaboni strateegiale.

Lääne-Viru arengukonverentsi avas Euroopa Komisjoni asepresident ja transpordivolinik Siim Kallas ning ettekannetega esinesid Tartu ülikooli professorid Raul Eamets ja Urmas Varblane, OÜ Bellus Furniture omanik Rolf Relander, Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland ja akadeemik Anto Raukas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt