Reformierakond kinnitas välispoliitika valimisteesid

Uudis
|
25.10.2006

Reformierakonna juhatus kiitis täna heaks välispoliitika programmilised põhiteesid 2007. aasta Riigikogu valimisteks. Teesid kannavad koondnimetust „Teeme Eesti suuremaks!”

Reformierakonna aseesimehe Urmas Paeti sõnul on Eesti roll maailmas kasvamas ja seda arvestades peab erakonnal olema ka selge välispoliitiline programm. „Läbi suurte rahvusvaheliste organisatsioonide peame veelgi tõstma Eesti positsiooni maailmakaardil,” lisas Paet.

Reformierakonna välispoliitika teesid hõlmavad nii Euroopa Liidu kui NATO liikmelisust, suhteid naabritega ja Eesti suhteid maailmas.

Reformierakonna teeside kohaselt peab Eesti olema aktiivne ELi erinevate poliitikate kujundamisel. Sealhulgas peab Reformierakond vajalikuks ELi ühise energiapoliitika väljatöötamist, mis peaks maandama tänaseid riske ja vähendama sõltuvust energiakandjaid eksportivatest riikidest.  

Programm näeb ette häid kõikehõlmavaid suhteid Ameerika Ühendriikidega, mis hõlmab ka viisavabaduse kiiret saavutamist.

ELi naabruspoliitika osas on Eestil võimalik kaasa aidata reformikogemuse ja nõuga.

Urmas Paet täpsustas: „Eesti peab kindlasti toetama uusi demokraatiaid. See tähendab demokraatlike ja turumajandusreformide jätkumist Ukrainas, Moldovas, Georgias ja teistes riikides ning tuleb teha tihedat koostööd Valgevene demokraatlike jõududega.”

Reformierakond peab Eesti julgeoleku üheks aluseks osalemist NATO poolt juhitavates rahvusvahelistes rahutagamise missioonides.

Side kolme Balti riigi ning Põhjamaade vahel peab olema kindel ja rajatud ühistele huvidele. Eestil tuleb jälgida Venemaal elavate soome-ugri rahvaste käekäiku ja hoidma teemat päevakorras rahvusvahelistes organisatsioonides.

Reformierakonna kava näeb ette Eesti koostööd ÜRO raames võitluses pandeemiatega, AIDSi, vaesuse ja teiste globaalsete probleemidega.

Lähemalt on võimalik tutvuda Reformierakonna välispoliitika põhiteesidega „Teeme Eesti suuremaks!” erakonna koduleheküljel www.reform.ee/valpol


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt