Lang: Firma asutamine vähem kui ööpeavaga on lähitulevik

Uudis
|
26.10.2006

Kolmapäeval läbis Riigikogus edukalt esimese lugemise Äriseadustiku muutmise ja sellega seonduvate teiste seaduste muutmise eelnõu. Justiitsminister Rein Langi sõnul on tegemist ühe olulisema eelnõuga valitsuse selle aasta tööplaanis.

„Selle eelnõu rakendamisega näitab Eesti oma innovaatilisust ja edumeelsust. Maailmas on tegemist harukordse juhtumiga, kus õiguskindlasse registrisse viiakse firma asutamine vähem kui ühele ööpäevale,” lausus justiitsminister Lang.

Rein Langi sõnul on tegemist suure väljakutsega nii riigile kui justiitsministeeriumile, kuid rõhutas: „Ühtlasi teenib see ambitsioonikas plaan reaalset eesmärki viia Eesti viie Euroopa jõukama riigi hulka.”

Eelnõuga sätestatakse äriühingute loomise kiirmenetlus, mis tähendab, et sisuliselt on edaspidi Eestis võimalik asutada ettevõte järgmisel tööpäeval  alates äriregistrile avalduse esitamisest. Samuti viiakse ettevõtete tegevusalade loetelu põhikirjast üle raamatupidamisaruandesse.

Selline lahendus näitab ära ettevõtte tegelikud tegevusalad ja vabastab põhikirja ülearusest ballastist. Samuti täpsustatakse eelnõuga kohturegistrite elektroonilise kandeavalduse esitamise korda ja luuakse õiguslik alus välismaiste ärikeeldude tunnustamiseks Eestis.

Kõik see peaks edaspidi viima Rein Langi poolt püstitatud eesmärgi – äriühingu loomine Eestis kahe tunniga – täitmisele.

Õiguskomisjoni esimees Väino Linde toonitas samuti eelnõu vajalikust ja avaldas kindlat arvamust, et see võetakse  Riigikogu  poolt seadusena vastu veel sel aastal.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt