Reformierakond kiitis heaks kava tagada igale lapsele lasteaiakoht

Uudis
|
25.10.2006

Reformierakonna juhatus kiitis täna heaks 2007. aasta Riigikogu valimisteks välja töötatud kava „Igale lapsele lasteaiakoht!” Selleks tahetakse muuhulgas luua samanimeline vähemalt 400 miljoni krooni suuruse aastase mahuga riiklike investeeringute programm uute lasteaedade ehitamiseks.

Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi sõnul peab viie Euroopa jõukama riigi poole liikuv Eesti hoolitsema oma järelkasvu eest. „Lasteaiakohtade tagamine pole mitte Reformierakonna, vaid Eesti rahva soov. Kõik vanemad, kes soovivad lapse lasteaeda panna, peaksid saama seda teha.” lausus Ansip.

Ansip lisas: „Täna lähevad lasteaedadesse need lapsed, kes saavad Reformierakonna visiooni kohaselt täiskasvanuks Euroopa ühes jõukamas riigis – Eestis. See on võimalik üksnes siis, kui me juba täna investeerime oma lastesse.”

Reformierakond soovib täiendada koolieelse lasteasutuse seadust ja sellega kohustada omavalitsusi, kes ei taga sobivat lasteaiakohta, hüvitama lapsevanematele nn pearaha. Nii on vanemal endal ikkagi võimalik korraldada oma lapsele sobiv hoiuteenus.

Lisaks kavandab Reformierakond seadusemuudatusi, mis aitaksid lahendada lasteaiakohtade nappust põhjustavaid korralduslikke probleeme. Muuhulgas soovitatakse omavalitsustel rakendada ühtne infosüsteem, et lapsevanem saaks ühele lapsele taotleda vaid ühte lasteaiakohta.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kinnitusel on Eestis täna 88 000 eelkooliealist last ja lasteaedades käib neist 56 000. Reformierakond on varem avalikustanud oma perepoliitika teesid Riigikogu valimisteks, milles on erinevaid meetmeid lastega perede toetamiseks enam kui miljardi krooni ulatuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt