Reformierakond läheb valimistele lubadusega "Igale lapsele lasteaiakoht!"

Uudis
|
19.10.2006

Reformierakond tahab oma valimisplatvormi lülitada lubaduse “Igale lapsele lasteaiakoht!”, et kõik vanemad, kes soovivad lapse lasteaeda panna, saaksid seda teha. Selleks tahetakse muuhulgas luua samanimeline 200 miljoni krooni suurune riiklike investeeringute programm uute lasteaedade ehitamiseks.

Koolieelse lasteasutuse seadust soovib Reformierakond täiendada sanktsiooniga omavalitsusele, mille järgi omavalitsus, kes ei taga sobivat lasteaia kohta seda soovivale vanemale, peab selle vanemale kompenseerima lasteaialapse nn. pearaha, et vanem saaks ise lapsele hoiuteenuse korraldada.Lisaks kavandab Reformierakond seadusemuudatusi, mis aitaksid lahendada lasteaiakohtade nappust põhjustavaid korralduslikke probleeme. Muuhulgas soovitatakse omavalitsustel rakendada ühtne infosüsteem, et lapsevanem saaks ühele lapsele taotleda vaid ühte lasteaiakohta. Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kinnitusel on Eestis täna 88 tuhat eelkooliealist last ja lasteaedades käib neist 56 000. Reformierakond on varem avalikustanud oma perepoliitika teesid Riigikogu valimisteks, milles on erinevaid meetmeid lastega perede toetamiseks enam kui miljardi krooni ulatuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt