Reformierakond: Keskerakond tahab Tallinna piiritule kulutamisihale riigi tuge

Uudis
|
07.05.2008

Tallinna reformierakondlased ei pea mõistlikuks Tallinna linnavalitsuse plaani toetada ettepanekut peatamaks tulumaksumäära alandamine.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Remo Holsmeri sõnul on tulumaksu määra alanemise käigus tulumaksu laekumised linnaeelarvesse suurenenud viimase nelja aastaga 2,4-lt miljardilt 4 miljardini.

 „Seni on just tulumaksu hea laekumine päästnud Tallinna eelarve halvimast ning puudub igasugune vajadus tulumaksu alandamise peatamises,“ lisas Holsmer. „Linna eelarve maht on võrreldes eelmise aastaga suurenenud rohkem kui miljardi jagu.“
 
„Linna jooksvad kulutused on tõusnud võrreldes eelmise aastaga 900 miljoni krooni võrra 5 miljardi kroonini ja see on söönud ära võimaluse suurendada linna investeeringuid,“ lisas Holsmer. „Juba eelarvesse planeeritud 500-miljonilise laenuga kaetakse linna jooksvaid kulusid, mis ei ole kindlasti mõistlik finantspoliitika.”
 
Tallinna reformierakondlaste juhi hinnangul on linna ettepaneku taga peatada tulumaksu alandamine soov veeretada oma saamatu majandamine ja piiritu kulutamisiha vabariigi valitsuse kaela.

“Millegipärast on linnavalitsus ära unustanud, et riik eraldab Euroopa Liidu struktuurfondi vahenditest 1,4 miljardit krooni Tallinnale Ülemiste ja Russalka ristmike ning Nõmme raudteeülesõidukoha mitmetasandiliseks ehitamiseks,” ütles Holsmer Tallinna kriitika kohta omavalitsuste rahastamisel.

„Rahva toetus Keskerakonnale on järsult kukkunud ning nüüd püütakse iga hinna eest pinnal püsida. Kui valitsus vaatab kriitilise pilguga oma kulud üle, siis Tallinnas ollakse täna valmis linn lõhki laenama, et järgmisel aastal enne valimisi saaks korraldada suurel hulgal lindilõikamisi,” lausus Holsmer.
 
Tallinna linnaeelarve on kasvanud viimase nelja aastaga 5,3 miljardilt 7,7 miljardi kroonini. Selle aasta eelarvesse on planeeritud 500 miljoniline laen, miljardilaenu taotlus seisab üleval Euroopa Investeerimispanga kodulehel.

Tänasel linnavalitsuse istungil tuleb arutlusele eelnõu, mille kohaselt linnavalitsus kavatseb toetada keskerakondlaste poolt linnavolikogus algatatud eelnõud loobumaks tulumaksumäära alandamise jätkamisest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt