Reforminoored: tulumaks langegu 12 protsendini!

Uudis
|
06.05.2008

Reforminoored tervitavad Noorte Sotsiaaldemokraatide äsja valitud uut juhatust, vastu võetud manifesti ja nende initsiatiivi poliitikas. Reforminoorte esimehe Kalle Pallingu sõnul on tulevikus koostöö noorsotsidega võimalik nii tervishoiu, noorte huvitegevuse kui paljudes teistes valdkondades, ent majanduspoliitika peaksid nad jätma liberaalidele.

Eksivad need, kes peavad noorsotside manifesti tervenisti läbikukkunuks, ent soovitusena oleks tulnud hoiduda populistlikest avaldustest nagu üksikisiku tulumaksu langetamise peatamine. Näiteks viimase Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) uuringu järgi on Eesti majandusele kõige kahjulikum maks just tulumaks, seega tuleb jätkata selle langetamist esialgu 18 protsendini, nagu koalitsioonileppes sätestatud.

Edaspidi tuleks kaaluda tulumaksu langetamist 12 protsendini ning muutmist kohalike omavalitsuste poolt määratava maksumääraga kohalikuks maksuks, kus kohalikud omavalitsused saavad ise reguleerida maksumäära vahemikus 12-14 protsenti” ütles Palling noorsotside kongressi tulemust kommenteerides. Ta lisas, et reforminoored toetavad jätkuvalt põhimõtet jätta inimesele endale rohkem võimalusi ja vabadust ise oma tuleviku ja välja teenitud vahendite kasutamise üle otsustamiseks.

Pallingu sõnul on liberaalsetel noortel sotsidega koostööks siiski lootust, kuna leidus mõnes punktis ka ühisosa. „Naljaga võib öelda, et õnneks olid nad enne oma manifesti kirjutamist mõned head mõtted ka meie programmist ammutanud. Näiteks tervishoiu valdkonnas on noored sotsiaaldemokraadid meiega 100% ühte meelt – lihtsalt tagajärgedega võitlemise asemel tuleb keskenduda ennetustegevusele.”

Reforminoored peavad oluliseks Eesti haridussüsteemi rahastamise aluste muutmist vabal konkurentsil põhinevaks ja tulumaksuvabade haridusfondide loomist, madalat, ühetaolisusel põhinevat maksusüsteemi, riigiettevõtete noteerimist börsil ja kohalike omavalitsuste liitmist elujõulisteks üksusteks. Tervishoius peab inimestel olema võimalus koguda maksusoodustustega lisavahendeid oma tervise parandamiseks vastavasse tervisefondi.

Reforminoored on 4000 noorest koosneva liikmeskonnaga Baltimaade suurima poliitiline noorteorganisatsioon.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt