Reformierakond: linn ei saa ise ka aru, mida teeb

Uudis
|
07.05.2008

Reformierakond ei pea mõistlikuks Tallinna linna plaani linnale uute korterite ehitamise kohta.

“Linnavalitsuse ebakompetentsust näitab see, et ei teatagi, kellele ja kui palju kortereid ehitama hakatakse,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

“Lausa rumal on hakata kortereid ehitama ja hakata seeläbi uurima, kas kellelgi üldse kortereid tarvis on. Muud moodi ei oska eile ja täna ajakirjanduses korterite ehitust põhjendanud Tallinna abilinnapea seisukohti põhjendada.”

“Miljard ühele poole ja miljardi teisele poole,” kommenteeris Holsmer linnavalitsuse tegevust. “Vägisi jääb mulje, et korterite ehitus on mõne sõbraliku arendajaga kokku lepitud ja nüüd tahetakse projekt iga hinna eest läbi suruda.”

„Samas on Keskerakond korteritega sahkerdamisega Tallinnas omandanud suurepärase kogemuse – on ju viimase viie aastaga otsustuskorras sundüürnikele linnas müüdud 969 korterit,” lausus ta. “Kellele järgmised tuhat korterid ära antakse, näitab aeg.”
 
Holsmeri sõnul ootab Reformierakond linnalt märksa pakilisemate investeeringute tegemist. „Selle asemel, et tegeleda linna võtmeristmike – Haabersti liiklussõlme, Ülemiste ristmiku ning Põhjaväila välja ehitamisega, leevendada lasteaiajärjekordi ning ehitada uusi lasteaedu, tahab keskerakondlik linnavalitsus algatada miljardeid krooni maksva ning uut ebaõiglust tekitavate k-korterite ehituse.”

Tänasel linnavalitsuse istungil on arutlusel uute korterite rajamist puudutab “Tallinna Teine Elamuehitusprogramm”.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt