Reformierakond: Keskerakond on Tallinna eelarvega kui kahepalgeline keskkonnakaitsja

Uudis
|
19.06.2008

Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni hinnangul ei ole tänasel volikogu istungil arutletava Tallinna lisaeelarvega plaanitavate kulutuste suurendamine mõistlik.

„Riigikogu on võtnud vastu negatiivse lisaeelarve ja leidnud võimalusi valitsemiskulutuste kokku tõmbamiseks, Tallinn teeb aga positiivset lisaeelarvet,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Praeguses majandussüsteemis kulude suurendamine linnaeelarves ei ole kindlasti mõistlik tegevus.”

„Kui Keskerakond on riigikogu tasandil kritiseerinud investeeringute vähendamist, siis Tallinnas minnakse lisaeelarvega just investeeringute kallale ja käitutakse risti vastu pidi,” lisas Remo Holsmer. „Koolide ja lasteaedade investeeringute summat vähendatakse näiteks 53 miljoni krooni ja kultuuriinvesteeringuid 51 miljoni krooni võrra. Kokku vähendatakse linna investeeringuid 201 miljoni krooni võrra.”

„Keskerakond on kui kahepalgeline keskkonnakaitsja, kes peale tööpäeva istub oma maasturisse ja sõidab mere äärde, et parte naftaga üle valada. Keskerakond käitub riigi tasandil ühte moodi ja Tallinnas ajab hoopis teist poliitikat,” lisas Holsmer.

„Reformierakonna fraktsioon ei kavatse tänasel volikogu istungil lisaeelarve menetlemisel kasutada venitamistaktikat nii nagu seda Keskfraktsioon riigikogus tegi,” lisas Holsmer. „Eelnõu enda suhtes oleme aga jätkuvalt kriitilised ja lisaeelarvet esitatud kujul me kindlasti ei toeta.”

Reformierakonna fraktsiooni hinnangul tuleks kulutuste suurendamise asemel hoopis vähendada linna laenukoormust. Teatavasti võtab linn sel aastal jooksvate kulutuste katteks 500 miljonit krooni laenu.

Kui mõelda tagasi aasta algusesse, siis maamaksu 2,5-kordse tõusuga korjab linnavalitsuse sel aastal linlastelt täiendavalt 200 miljonit krooni. „Savisaarel pole mõtet rääkida targast eelarvestamisest ning tulude prognoosimise täpsusest. Lihtlabase maksutõusuga eelarvet kokku panna pole eriline saavutus, millega hoobelda.”

Tänasel linnavolikogus istungil tuleb arutlusele Tallinna linna lisaeelarve eelnõu, mis kasvatab eelarve mahtu 63,3 miljoni ja suurendab tegevuskulusid 271 miljoni krooni võrra.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt