Linnapea hoidub Tõnis Kõivule mürakaardi kohta vastamast

Uudis
|
19.06.2008

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ei ole senini vastanud Riigikogu liikme Tõnis Kõivu arupärimisele, miks ei vasta Tallinna mürakaardis esitatud andmed tegelikkusele

Kõiv juhtis 8ndal mail kirjalike küsimustega linnapea tähelepanu sellele, et Tallinna mürakaardi koostamisel on arvestamata jäetud Harjumaal registreeritud autode igapäevane liiklusvoog pealinna ja tagasi, tegelik lennuliikluse müra, raudteeliikluse ja tööstusettevõtete müra on aga arvestatud ebapiisavalt.

„Kuigi kirjale vastamise 30-päevane tähtaeg on ammu möödas, pole vastust seni tulnud,” lausus parlamendisaadik. „Ju siis on linnapeal vahepeal palju tegemist olnud munitsipaalpoodide ja plaanikomitee stiilis majandusmuutuste kavandamisega,” lisas Kõiv.

„Tallinna linna mürakaardi analüüs näitab üheselt, et Eesti pealinna tänased juhid ei hooli linnaelanikest ja linnaelanike tervisest, olgu siin tegemist elu lühendava teetolmu või stressi põhjustava olmemüraga,” lausus Riigikogu liige.

Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi kohaselt tuleb strateegiline mürakaart koostada kõikides Euroopa Liidu territooriumil asuvates üle 250 000 elanikuga linnastutes. Eestis mahub nõude alla Tallinn. Tallinna Keskkonnaamet tellis pealinna mürakaardi Ramboll Eesti AS-ist ja Ramboll Finland Oy-st. Valmivat mürakaarti esitleti käesoleva aasta jaanuaris toimunud rahvusvahelisel Keskkonnamüra konverentsil.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt